Vesmírní nadšenci se mohou opět těšit z nové vesmírné mise uskupení Space Love. To si totiž v tomto roce dalo za úkol obohatit pozemšťany svojí návštěvou a přivést na svět sedmou studiovou desku, nazvanou Hyper Hyper. Ta dnes míří na všechny digitální hudební platformy a přináší údernou dávku kosmického záření, jako nikdy předtím. O krátký komentář k jejich novému počinu se zasloužili oba členové této kosmické výpravy, najdete ho v článku.

Všímaví jedinci pozemské rasy si již před týdnem mohli desku vychutnat v předčasném streamu na Radiu Wave, těšit se z klipu ke skladbě “PEROXID” a na vlastní kůži okusit vibrace desky v pražském Swimu, kde proběhl znamenitý křest. Ti ještě více vnímaví mohli zaslechnout první ukázky skladeb v našem medailonku, zaměřeném na tohle kosmické duo. Nicméně je to právě dnes, kdy se tento projekt dostává mezi nás, pozemské humanoidy, kteří se tak můžou přesvědčit o tom, že bezmála dvouletý pobyt mimo tuhle planetu přinesl tomuto uskupení mnoho nových poznatků a formulí pro jejich tvorbu. Výsledkem je deska plná energie, divokých BPM, tvrdých bas, kopáků a premiérově i ruského tracku. Inspirace pro název alba pak vychází z tracku “Hyper Hyper” od německé legendy Scooter, který se (jak se dozvíte níže) stal důležitým článkem na cestě k této desce. To vše se nachází na projektu, který považují oba umělci za svůj doposud nejpodařenější a nejtvrdší.

Voodoo bere příklon k tvrdšímu pojetí desky za přirozený a aktuální. Vtipně pak reflektuje povahu desky, že se jedná v rámci tvorby o určitý comeback do podoby, která však “není stejně tak úchylná, jako byl Scooter”, ale rozhodně si z jeho tvorby nějaké prvky bere. Poté dokládá skutečnost, že se skladby na desce daleko více hodí do klubů, protože jsou daleko energičtější, údernější a fanoušci si je mohou live daleko více užít, než ty předchozí:

“Já jsem si na koncertech užíval spíš ty rychlejší a tvrdší věci a cejtil jsem to podobně i z davu, kterej to víc bavilo.”

Zároveň mluví o tom, že Space Love už párkrát čelilo popovému škatulkování, kterému se chtěli na novém projektu vymanit.

“Častokrát jsme slyšeli, že se naše tvorba blíží k popu a že jsme měkký. na týhle desce jsme se tomu snažili víc oddálit a řídit se svejma pocitama, který nám říkaly, že máme přitvrdit… zároveň si myslíme, že tenhle styl se vrací zpět, je aktuální a do roku 2019 prostě patří.”

Aka47 pak potvrzuje značný vliv některých umělců, ke kterým patří Scooter nebo například legendární Verona:

“kazeta scooter byla jedna z prvních kazet, který jsem jako malá od rodičů dostala, ale každopádně celkově tenhle eurodance doprovází celej náš život, třeba verona kolem roku 2000 nebo právě taky scooter.”

Zároveň připomíná vliv eurodance a tekna, na které sama v mladých letech jezdila a které  celkově tvorbu Space Love značně ovlivnilo a více než kdy jindy se promítá i na této desce.

“nám eurodance připadá neskutečně úchylnej, my s tím určitým způsobem pracujeme, ale ve finále se o zas až tak úchylnej výsledek nesnažíme. všechno se to dalo dohromady, společně jsme se s vojtou nějak vzájemně ovlivnili a vyšlo z toho hyper hyper.”

Oba autoři se pak shodují na tom, že rok a půl dlouhá pauza byla zkrátka důsledkem toho, že chtěli cítit, že je pravý čas na to desku vypustit, a že se jedná o jejich doposud nejlepší a nejtvrdší věc.

“my jsme vlastně album hrozně dlouho nevydali. Předtím jsme se snažili vydávat každej rok, ale pak jsme měli dlouhou pauzu a vlastně jsme jen čekali na správnej moment” – voodoo

“KOnečně se nám ustálil pocit, že space love vždycky bude s lidma i bez lidí, že je to náš stálej projekt a vlastně díky tomu v nás vznikl pocit, že to, co teď děláme a co PŮjde ven, je to nejlepší, co můžeme vydat.” – aka47

Bonusem na závěr je prozrazení informace o skrytém podtextu na skladbě “Neony”.

“TOKIO, BERLÍN, MARS, NEONY ZÁŘÍ MOC

JEDNa OSM PĚT DVA, zAVŘU OČI JE NOC”

JEDNA OSM PĚT DVA údajně pojednává o přesném označení momentu (18:52), kdy oba spatřili na obloze UFO. Co víc si od milovníků vesmíru a mimozemských entit jen přát…

Teď už ale nabíhejte na Spotify, Deezer nebo kamkoliv jinam a desku sjíždějte, ať se můžete společně s duem Space Love vydat na neopakovatelnou vesmírnou pouť. Hyper Hyper out now!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit