Stylový prostor, stylové káry, stylové zboží, stylové shows, stylová akce, která nezná slovo hranice. Stylové a designové showroomy světových značek tenisek a street oblečení. Natřískaný doprovodný program. Festival Teniskology 2 probudil Pragovku.

První ročník Teniskology ukázal, že Praha se dokáže hrdě postavit evropským eventům zaměřeným na sneakerský životní styl. Před produkcí Yemiho A. D. a SocialMixer stál nelehký úkol. Mega úspěch z loňského roku minimálně zopakovat. To by ale nebyli oni, aby se nepokusili překonat sami sebe. Na 3000 metrech čtverečních v industriálních prostorách staré Pragovky rozjeli v pátek 21. a sobotu 22. října takový mejdan, který napříč generacemi dokázal do organického a fungujícího celku spojit i protichůdné světy a styly. Tisíce návštěvníků za oba dva dny dokázali, že organizátoři Teniskology 2 vyšlápli správným směrem.

Značky jako Freshlabels, Skechers, Nike, Puma, Reebok nebo Adidas nepřestávají lovit v inspirativních vlnách, a tak si nenechali ujít jedinečnou šanci na akci vytáhnout své nové udičky, na které lákaly originálně designované showroomy. Například Puma se nebála stánku v květinovém obalu, zato Reebok se prezentoval jasným a čistým lookem postaveným na kolekci Reebok Classics Leather, na níž firma spolupracovala s americkým rapperem Kendrickem Lamarem. Adidas se zase vytáhl svým konceptem tenisek NMD. Vedle fanoušků tenisek si na své přišli i všichni vyznavači streetového oblékání. Prostor prezentace vedle světových brandů dostaly i české vycházející hvězdy, jako MDMA, pekelně ostré Girls without Clothes nebo Odivi, a další značky módních doplňků.

V našlapaném doprovodném programu si svůj šálek kávy našel snad každý. Skate rampa, kreativní laboratoř, kadeřnický Salon Toni&Guy, čištění nebo tetování obuvi. Díky výtvarnému Projectu Rehab jste mohli odejít s teniskami, které nikdo jiný na světě nemá. Firma Coca Cola připravila kreativní dílnu, v níž si návštěvníci mohli pomalovat skleněnou láhev od kultovního nápoje dle svého vkusu a zaplnit jí speciálně nainstalovanou Empty Bottle Wall. T-Mobile zase lákal na Magentovou sít ve formě speciální interaktivní instalace. Pro Škodu Auto Yemi A. D. a jeho skupina performerů připravili famózní taneční Teniskology Škoda shows, které diváky doslova strhly.

Hudební stages byly pořádně horké, jak to na nich na plné pecky rozjeli např. Rytmus, Indy & Wich, Logic, Majk Spirit, Vladimír 518, Peter Pan Complex nebo DJ Dalyb.

Kompletní informace o Teniskology 2 můžete lovit na webovkách teniskology.cz, facebooku facebook.com/teniskology nebo instagramu instagram.com/teniskology.

foto:
Martin Tomáš

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit