Už zítra se můžeme v pražském Cross clubu těšit na další pokračování oblíbeného undergroundového projektu Konnekt. V pořadí 17. event nám opět chystá výjímečnou atmosféru díky interpretům, které si představíme níže.

Benton

Jeden ze stěžejních členů legendárního labelu Swamp 81, který vznikl na popud Loeafaha – z frustrace, kam tehdejší dubstepová scéna směřovala. Londýnský rodák produkuje od roku 2007/2008 jungle, grime, electro, house… Celou věc začal brát vážně až ve chvíli, kdy si pořídil první Macbook. Djingu se věnuje od roku 2009 kdy on, Unitz a jejich kamarád Luke založili Subspotting ve městě, kde žili. Při tvorbě se nechává inspirovat hlavně náladou, věcmi, které se kolem něj odehrávají, ale samozřejmě i dalšími styly a umělci. Jeho tvorba se nese v duchu tradičních raves, což se nekompromisně promítá do jeho dj setů.

Faze Miyake

Producent, pocházející z východního Londýna, který kolem sebe během posledních let dokázal vytvořit úctyhodný rozruch. Nejvíce se do povědomí široké veřejnosti zapsal trackem “Take Off”, který je považován za neoficiální hymnu grimových battle sessions “Lord of the Mics”. Přesto se však Faze neomezuje pouze na grimové instrumentály, své jméno zakládá na různorodosti a kreativitě, což se promítá i do jeho posledního stejnojmenného alba “Faze Miyake”, na kterém ve spolupráci se jmény jako Family Tree, Little Simz nebo Sasha Go Hard dokázal pokrýt více stylů zároveň a podle kladných ohlasů, kterých se mu dostalo, rozhodně nešlápl vedle. Je zakladatelem labelu Woofer, jehož jméno úzce souvisí s jeho signifikantním “štěkáním”, které ve své produkci využívá jako svůj rukopis.

Capo Lee 

Jméno, které jsme představili už v jednom z předešlých článků, rádi vám však osvěžíme paměť. Je nasnadě si připomenout, že za svou zálibu v muzice vděčí z velké části svým rodičům, jakožto velkým milovníkům old skool garage, house, reggae… V 16 letech se začal zajímat o DJing, ze kterého plynule přešel v psaní grime bars. V současnosti není na poli grimové scény žádným nováčkem, doposud spolupracoval s takovými jako je Spooky, D Double E, P Money, Sir Spyro, Flow Dan, Logan Sama a další. Je dobře známý pro své pravdivé texty, ve kterých je schopen mluvit ať už o pobytu ve vězení nebo třeba o své intoleranci laktózy. Momentálně má na kontě EP “Stop Talk”, album obsahující 6 tracků v kolaboraci se Sir Spyrem a na tracku “Shatter” také s výše zmiňovaným Faze Miyake.

Facebook event: zde

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit