Sharlotu již pravděpodobně není nutno představovat. I ti, co nesledují její hudbu, sledují alespoň její Instagram. (Viďte, kluci?) Mladá 20 letá divoška z Prahy se díky své extravagantnosti, hlasu a originalitě dostala do širokého povědomí, a i přesto zůstává skromná a milá. Jednoho slunného rána jsme se Sharlotou vyrazili do Footshopu a krátce jsme si popovídali.

Tvoje jméno je spojováno nejen s hudbou, ale už je to spíše značka. Když se řekne Sharlota, člověku se toho vybaví hodně. Jakou práci ti to dalo vybudovat, nebo se to vyvinulo samo od sebe?

Moje jméno mě určitým způsobem doprovázelo už od malička, takže jsem to zažívala už dřív, než když jsem se stala zpěvačkou. Když se řeklo Sharlota, tak všichni věděli, o co go. Byla jsem taková známá značka, potrhlá holka, co nějakým způsobem o sobě dávala vědět. Nejsem si jistá, jestli se to stalo omylem, je to o určité práci a odolnosti vydržet v tom, co má člověk rád, i přesto, že má kolem sebe hodně negativity a překážek. Čím víc toho člověk vydrží, čím víc ran dostane, tím je potom odolnější a dokáže být víc funkční v odolávání odporu a náporu ostatních lidí. Člověk jako my má taky těžký dny a i ty potřebujeme normálně zvládat. Takže jméno Sharlota mě doprovází celý život a nestala se z něj značka ze dne na den. Je pro mě velice specifické, jsem za to ráda, že mi ho máma dala. Měla jsem být Patricie, což je v píči, protože se mi zdá, že všechny Patricie jsou strašně zlý. Nemyslím to špatně, ale když se řekne Patricie, tak si představím nějakou zlou holku. Přitom jsem zrovna včera byla na akci, ze který mám právě známou Patricii, a ta je skvělá! Jen to jméno ve mně vzbuzuje, no… strach, takže jsem ráda, že jsem Šarlota a budu se snažit dál to jméno budovat jako symbol toho, že si jde člověk za svým a je sám sebou.

Jaký máš vztah s rodiči? Jsou otevření všemu? Co nejdůležitější jsi od nich převzala?

S rodiči mám krásný vztah, myslím si, že spousta lidí mi ho závidí, hlavně kvůli tomu, jaký jsou vztahy obecně v téhle době mezi lidmi, kteří se mají rádi. Já jsem šťastná za to, jaký jsem si zažila problémy s mámou a “nevztah” s tátou. Je skvělý říct o svých rodičích, že je miluju a vím, že oni milují mě, že si rozumíme navzájem a ve všem mě od začátku podporují, i kdybych dělala cokoliv. Fakt cokoliv. Moje máma vždycky přijde a řekne: “Šár, i kdyby sis potetovala třeba celou hlavu, já tě furt budu milovat.” A to si myslím, že je nejvíc, co může být. To je víc jak všechna hudba a všechny prachy světa, víc prostě být nemůže.

Již dříve jsi představila svůj kalendář… Jak jsi s ním spokojená, fotil se ti dobře? Nepřemýšlela jsi někdy nad tím, že by ses někdy chtěla živit modelingem?

Takhle… Kdybych se tím mohla živit a zároveň dělat hudbu, tak by to bylo akorát plus, protože mě shooting strašně moc baví, ale vím, že nemám míry modelky a hlavně už jsem i potetovaná, což modelky být nemůžou. Na druhou stranu nevím, jestli bych chtěla patřit do tohohle prostředí, ale focení jako takové miluju a kalendář se mi fotil velice dobře, protože jsem ho fotila s člověkem, se kterým už mám dlouholeté zkušenosti. S ním jsem fotila i akty, po kterých je pak každé jiné focení úplně easy. Jsem na to pyšná, za jak krátkou dobu jsme to dokázali dát dohromady a vytvořit to. Trošku škoda je, že jsme měli možnost dodat kalendáře i do Luxoru a dalších knihkupectví, ale ti nám řekli, že je na ně už moc pozdě, prý se takové věci musejí řešit v září nebo říjnu, takže jsem byla trošku zklamaná, že jsme propásli šanci se dostat dál. To je ale jediná věc, která mě na tom mrzí, jinak jsem s tím naprosto spokojená a doufám, že takových projektů bude do budoucna více.

A jak to děláš, že máš tak výbornou postavu?

Žeru, co chci, a netrestám se za to. Hodně se pohybuju a jím to, co mám ráda, a netrestám se za to, protože je to všechno o psychice. Jakmile člověk chce jíst zdravě, sní něco špatného, a pak se za to psychicky trestá, tak je to v píči.

Co tvoje outfity na shows? Kolik jich tak běžně za koncert vystřídáš? Sestavuješ si je sama? Jak dlouho ti při koncertu trvá převlíkání?

Co se týče víkendových koncertů, kdy jezdíme po městech v České republice, tak mám vždycky jenom jeden outfit, protože mi přijde škoda vyplýtvat víc outfitů, to dělám, jen když jsou velké akce. Když byl křest v Roxy, tak jsem vystřídala asi sedm outfitů. Vím, že bylo hodně výstupů, bylo tam velký focení a videa, takže to mělo smysl. Kostýmy si všechny připravuju sama, někdy mi s líčením pomůže třeba Kokina, ale jinak se líčím sama. Právě v Roxy to bylo změřený na vteřiny, tam stála Kokina a držela mi věci a oblíkala mě. Vím, že kdyby tam nebyli lidi, co by mě oblíkali, tak bych to časově nezvládala. Taky se tam stalo, že v jednom výstupu jsem se převlíkla, běžela jsem zpět a vlastně jsem dostala mikrofon asi fakt pět vteřin před tím, než mi začala sloka, takže to bylo takové ťip ťop, ale naštěstí jsem to zvládla. Já mám na tyhle věci prostě štígro.

Uvažovala jsi někdy nad tím, že bys založila svou vlastní módní značku?

Uvažovala, ale tady spíš jde o to, co psal Renne Dang – před rokem chtěli být všichni teenageři rappeři, pak youtubeři a teď módní návrháři. Zdá se mi, že je tu strašně moc lidí, co chtěj dělat vlastní značky a svoje věci, a já sama za sebe bych nechtěla něco rozjíždět. Tady spíš jde o to, že si začnu nějakých pár designů pod značkou Blakkshop, která už je rozjetá a má nějaké jméno, ale abych si začínala vlastní brand, to ne. Teď makáme na takové podznačce a jediný, co můžu prozradit, je, že se to pravděpodobně bude jmenovat Tabita, což vzniklo z mého jména – jsem pokřtěná a jmenuju se Šarlota Eva Tabita, takže by to bylo zajímavý a zároveň to má i nějaký příběh.

Plánuješ v budoucnosti něco nového – klipy, alba nebo spolupráce?

To je otázka, kterou bych mohla rozvrhnout tak na hodinu třeba. Je to asi tak, že chystám EP „Sextape“ a k tomu nový merch, který šel už do výroby, a bude dřív než to EP. Samozřejmě se teď budu podílet i na dámských věcech na našem Blakkshopu a celkově se o něj chci více starat, aby fungoval víc jako pořádný e-shop. Dál plánuju vést si vlastní YouTube kanál, kam budu přidávat jenom svoje covery, osobní věci a další píčovinky, ale hudba se bude dál dávat na kanál Blakkwoodu. Potom se budu starat o nějaký focení pro Blakkwood, takže se chystám vytvořit databázi holek, vymýšlet focení a shootingy, aby to vypadalo dobře a jinak, s novými holkami a prostředím, jelikož tady v Praze máme tak dvacet modelek, co se pořád opakují. Hrozně jsem chtěla dodělávat nějaký klipy na Vdovu, která byla dost promlčená, protože jsem pak začala dělat na Blakkoutu, a to mě strašně mrzí. Doufám, že by se mohla jakoby reuploadnout, takže bych si na starší věci vzala hosta a k tomu by se natočil klip, jinak to asi úplně smysl nemá. A jinak se vlastně na konci měsíce začne natáčet videoklip k novému singlu, který bude právě na Sextape.

Tak teď otázky bokem. Plánuješ s Lucasem rodinu?

My se o těchto věcech mezi sebou už bavíme, což je fajn, když se o tom s partnerem můžeš pobavit. Já jsem v tomhle taková, že si dávám na čas, a nějak bych to neuspěchávala, ale sama vím, jaká jsem a kdo se mnou dokáže vydržet, jsem náročná. Jestli někdy budu zakládat rodinu, tak jediný pravděpodobný člověk, který by ji se mnou mohl založit, je Lucas.

Foto: Kristýna Mergeščíková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit