Neuvěřitelný bojovník, přesná muška a chuť vítězit. Právě takto by se dal charakterizovat Francouzský biatlonista Martin Fourcade, který se ve spolupráci s bývalým šéfredaktorem časopisu L’Equipe Magazine Jeana Issartela rozhodl napsat svou autobiografii.

Fotografie soustředěného sportovce a zlatá barva textu dýchne na čtenáře hned z přebalu knihy, které na prvních stránkách dodává ještě větší punc předmluva Gabriely Koukalové. Biatlonista v rámci následujících kapitol líčí dobu od dětství do běžecké sezony 2016/2017. Poutavý text a jednotlivé příběhy doplňuje obsáhlá fotogalerie. V závěru knihy pak francouzský biatlonista vysvětluje specifika svého sportu těm, kteří mu až tolik nerozumí.

Martin v knize rozebírá nejdůležitější milníky svého života. Komplikovaný vztah s bratrem Simonem, nebo to, jak neomaleně získával srdce své budoucí manželky Hélène. Ve všech případech jde o překvapivě otevřenou zpověď. Čtenáři dává sportovec také nahlédnout do zákulisí vrcholového sportu, popisuje vztahy v týmu, které vždy nejsou úplně ideální, i to, že i s největším soupeřem si můžete dát společný tréning, nebo se sejít u jedné večeře. Fourcade neopomíná ani aktuální a rezonující témata – dramatický odchod svého střeleckého kouče Siegfrieda Mazeta k Norům a doping.

Z knihy na čtenáře přímo dýchne Fourcadova vášeň, i to s jakou lehkostí a velmi čtivě o svém životě a kariéře píše. Čtenář, i ten, který není zrovna fanouškem biatlonu, ji přečte doslova jedním dechem a zvlášť si užije povedené popisné pasáže a až psychologické výpovědi. Pokud vám tato kniha padne na mušku, pardon, do oka, rozhodně neváhejte a jděte do ní!

Více informací najdeš ZDE.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?