Neuvěřitelný bojovník, přesná muška a chuť vítězit. Právě takto by se dal charakterizovat Francouzský biatlonista Martin Fourcade, který se ve spolupráci s bývalým šéfredaktorem časopisu L’Equipe Magazine Jeana Issartela rozhodl napsat svou autobiografii.

Fotografie soustředěného sportovce a zlatá barva textu dýchne na čtenáře hned z přebalu knihy, které na prvních stránkách dodává ještě větší punc předmluva Gabriely Koukalové. Biatlonista v rámci následujících kapitol líčí dobu od dětství do běžecké sezony 2016/2017. Poutavý text a jednotlivé příběhy doplňuje obsáhlá fotogalerie. V závěru knihy pak francouzský biatlonista vysvětluje specifika svého sportu těm, kteří mu až tolik nerozumí.

Martin v knize rozebírá nejdůležitější milníky svého života. Komplikovaný vztah s bratrem Simonem, nebo to, jak neomaleně získával srdce své budoucí manželky Hélène. Ve všech případech jde o překvapivě otevřenou zpověď. Čtenáři dává sportovec také nahlédnout do zákulisí vrcholového sportu, popisuje vztahy v týmu, které vždy nejsou úplně ideální, i to, že i s největším soupeřem si můžete dát společný tréning, nebo se sejít u jedné večeře. Fourcade neopomíná ani aktuální a rezonující témata – dramatický odchod svého střeleckého kouče Siegfrieda Mazeta k Norům a doping.

Z knihy na čtenáře přímo dýchne Fourcadova vášeň, i to s jakou lehkostí a velmi čtivě o svém životě a kariéře píše. Čtenář, i ten, který není zrovna fanouškem biatlonu, ji přečte doslova jedním dechem a zvlášť si užije povedené popisné pasáže a až psychologické výpovědi. Pokud vám tato kniha padne na mušku, pardon, do oka, rozhodně neváhejte a jděte do ní!

Více informací najdeš ZDE.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit