Značka Converse nedávno představila exkluzivní kolekci triček stvořenou přímo pro Prahu. Oslava metropole je stylová. V rámci launche limitky Prague Tees značka opět oslovila ke spolupráci vybrané české influencery.

Dom Skywalker, Karolína Wernerová, Henrique Pinto a Beka Wechsler jsou důkazem, že Converse trička jsou snadno kombinovatelná s libovolným stylingem, místem i počasím… Právě s prvními dvěma jmenovanými, Domem a Kájou, kteří spolu tvoří pohledný pár, jsme měli možnost udělat příjemný rozhovor.

Ahoj, představte se nám prosím, kdo jste a co děláte za práci.

K: Jmenuju se Karolína Wernerová, dělám ve Vnitroblocku, pro ODIVI… a ještě nějaký práce stranou.

D: Já jsem Dom Skywalker, to teda není moje pravý příjmení… Koho by zajímalo, může si ho najít sám, není to tak těžký. Není to kvůli tomu, že bych se styděl za svoje příjmení, ale když jsem byl malej, měl jsem hroznou schýzu, že když dávám někam svoje osobní informace, tak to někdo bude moct zneužít. Práce? Nevim, jestli bych to kategorizoval jako youtuber, ale asi ano. Nedělám to kvůli tomu, abych točil videa typu “co si dám k obědu”, ale abych spíš nějak edukoval lidi v určitým směru – tím mám na mysli tenisky a částečně i oblečení. 

Kdy jste poprvé zaregistrovali značku Converse a co pro vás znamená?

K: Tyjo, to asi nevim.

D: Nevzpomenu si na rok, ale značku jako takovou zhruba v druhý třídě na základce, ale pořádně, až když jsem začal hrát basket. Chuck Taylor je nejvíc legendární bota na basketbal. Všichni v tý době měly tyhle stejný boty. 

K: Já asi v tý době, kdy byla u holek největší móda nízkejch bílejch Converse, takže pár let zpátky. Ale boty jsem začala řešit spíš až tehdy, co jsem potkala Dominika.

Jak jste se vůbec seznámili? Máte nějakou romantickou historku, nebo to bylo klasický Tinder rande?

K: Je to taková hezká, vtipná historka. Připravovala jsem s ODIVI jednu akci a Dominik tam přišel s Jakem (fotograf Jako – pozn. red.), což byl náš první společnej kamarád, vyzvednout foťák. A střetli jsme se s Domem očima. Později jsme zjistili, že jsme se oba na sebe navzájem ptali svejch kámošů. Pak jsem byla s Jakem fotit a na další akci mě vzal s sebou Jako jako dárek pro Dominika, tam jsme si dali nějaký drinky a pak jel ke mně na snídani.

D: Já jsem šel dělat snídani. Říkal jsem “Hele nemohl bych u tebe dělat snídani? Já mám rozbitej sporák.” Ona byla trochu nerozhodná, tak jsem jí řekl, že jestli nezažila míchaný vajíčka ode mě, tak je kulinářsky totálně nevzdělaná. A zabralo to.

Jste z Prahy?

K: Ne, já se narodila v Hradci Králové a v Praze bydlím přibližně 5 let.

D: Já se tu narodil, ale část života jsem strávil mimo. 

A jaký máte vztah k Praze? 

D: Vyrůstal jsem tu od puberty a zažil jsem tady spoustu věcí, mám ji moc rád a je to celosvětově unikátní město. Neodešel bych odsud nikam jinam.

K: Já měla Prahu hrozně vysněnou, když jsem byla malá holka. Jakmile jsem odmaturovala, tak jsem se sem přestěhovala a od tý doby to tu miluju. Možná i víc než Dominik, protože on jak tu vyrůstal, tak to zná a mně všechno fascinuje a musím si to fotit. Mám pravidlo – Dom tyhle pravidla nesnáší. (Dom si zaspává uši) – vždycky když jedu kolem Pražskýho hradu, tak si zakazuju koukat do mobilu. (na Doma) “Dobrý, lásko, už můžeš poslouchat.”

Líbí se vám kolekce Prague Tees, kterou udělal Converse pro naše hlavní město? 

D: Líbí moc, já to teda vnímám nejvíc tak, že by si tyto věci měli kupovat cizinci místo takovejch těch hnusnejch pražskej triček. Converse je značka, kterou zná každej a nikdy s ní nic nezkazíš. Takže když si někdo chce přinýst suvenýr z Prahy, je to podle mě super.

K: To souhlasim, je to velmi vkusný, nepřeplácaný a kdyby mi to někdo přivezl z dovolený, moc ráda si to na sebe vezmu.

Jaká silueta od Converse se vám nejvíce líbí?

K: Asi Chuck Taylor.

D: Mně taky, ale teď nejvíc takový ty sedmdesátkový, který vyšly nedávno a maj tu původní gumu, barvu atd. Taky mě začali hodně bavit One Star, třeba ta kolekce s Tylerem, the Creatorem.

K: To souhlasim, taky se mi ještě líbí poslední kolekce s Miley Cyrus, tu mám ráda.

Jaký máte obecně vztah k módě? Předpokládám, že zrovna vy sledujete poslední trendy…

D: Sledovat trendy je podle mě úplně normální a dělá to většina lidí – i ti, co říkaj, že ne. Jsou lidi, co hrozně nadávaj na hype, ale hype je všude. Každej má nějakýho svýho idola, kterej si na sebe třeba vezme víc extravagantnější kus oblečení, a pak ten člověk si to vezme taky, i když normálně by to neudělal – i to je podle mě hype. Co se týče módy, prošel jsem si taky hodně stádii, na začátku jsem byl hiphopák, co nosil 6XL hadry, i když měřil 160 centimetrů. (smích) To bylo asi poprvý, co jsem řešil víc oblečení a módu, to podle mě jednou začne každej. 

K: Já to vnímám už od doby, co jsem byla malá a listovala si různejma módníma časopisama. K módě mám velkej vztah, vlastně až při práci u ODIVI jsem zjistila, že móda je dost něco jinýho, než jsem viděla jako malá v časopisech. Je za tím hrozný práce. A  jak říkal Dominik, trendama jsme ovlivněnej každej, ale myslím si, že zrovna my dva si z nich vezmeme to, co se nám líbí a je nám přirozený. 

D: Hlavně bych řekl, že nejsme nijak stylově omezený, já jsem si schopnej vzít třeba kšiltovku a jordany a druhej den zase martensky.

K: Máme právě velký kontrasty, jednou jdu jako byznys holka v podpatcích a rtěnce, druhej den zas vyjdu ve vytahaný mikině. Právě mě i baví vyjadřovat tím svoje pocity – když mám špatnou náladu, tak si vezmu mikinu, kapuci a sluchátka. Druhej den se mám zas líp, tak vytáhnu crop top. 

Dominik zmínil idoly, máte vy nějaký, co se týče oblíkání? 

K: Já miluju Rihannu, dál se mi taky líbí, jak se oblíká Bella Hadid nebo Kylie Jenner. Ale jinak velká inspirace jsou pro mě devadesátky a sekáčová móda, věci po mamce a tak. Takže beru vlastně kus stylu od toho a kus od idolů, takovej mix. 

D: V oblečení mám jako idola člověka, podle kterýho bych se teda nikdy sám neoblíkal, ale jeho styl v době největší slávy byl skvělej – Axl Rose. Dokázal si vzít třeba krátký, kraťasový legíny, to bych si na sebe nikdy nezvládl vzít, ale na něm to vypadalo prostě skvěle. Takže asi on. Co se týče novějších, tak se mi líbí evoluce Kanyeho Westa, kterýho teda poslouchám už hodně dlouho. Dál taky třeba Kid Cudi. Z každýho stylu bych si asi něco vybral, ale nejvíc je ten Axl Rose.

Vzkaz na konec?

K: Ať má každej svůj styl a oblíká si, co chce, nic není špatný.

Trička Prague Tees jsou k dostání v Converse monobrandu v Centru Chodov a v Urban Storu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit