University of New York in Prague, zkratkou UNYP, je pražská univerzita inspirovaná americký školským systémem. V Praze funguje od roku 1998 a svým studentům nabízí nejlepší vzdělání v anglickém jazyce ve střední Evropě a zároveň studujete společně s dalšími studenty z celého světa. Vyzpovídali jsme jejich studentku, aby nám studium na UNYP přiblížila.

Proč jsi v ČR zvolila studium na mezinárodní škole?

Původně jsem začala studovat českou školu, ale nevyhovoval mi systém, jakým probíhala výuka. Velké přednáškové sály, žádná personalizace. V americkém vzdělávacím systému se klade velký důraz na osobní přístup a praktické dovednosti studentů.

Jaké výhody má podle tebe studium v cizím jazyce a jak ti to může pomoci ve tvé kariéře?

Vzhledem k tomu, že angličtina je jazykem jak akademiků, tak profesionálů napříč všemi obory, studium v angličtině je snad to nejlepší, co mě v akademické i profesionální kariéře mohlo potkat. Přístup k informacím je daleko snazší, stejně tak jako přístup na mezinárodní trh práce. Pro česky mluvící studenty je to potom obrovská výhoda, protože angličtina je dnes nutností a na anglicky mluvící škole se ji naučíte jako nikde jinde.

Jaké byly důvody zvolit soukromou vysokou školu?

Myslím si, že moje volba nebyla ani tak o tom, jestli je škola soukromá nebo ne, hledala jsem hlavně kvalitu. UNYP je škola na strašně vysoké úrovni, vzhledem k tomu, že všichni profesoři jsou profesionálové s rozsáhlou praxí.

Promoce na UNYP s ikonickou čtvercovou čapkou (zdroj: unyp.cz)

Jak moc je studium náročné?

Asi jako na každé vysoké škole je to o tom, kolik času člověk studiu věnuje. Vzhledem k tomu, že na UNYP nefunguje klasické zkouškové, ale studenti musejí sbírat procenta celý semestr, tak se nedá naučit jen na zkouškové a hotovo. Musíme se učit v průběhu celého semestru a výsledná známka se pak skládá ze všech testů, projektů a skupinových prací dohromady.

Máš pocit, že tě studium dostatečně připravuje na pracovní život?

Studium tady na UNYP je hodně praktické, hodně zaměřené na příklady z praxe. Každý si tak může najít, co ho přesně baví a čemu by se chtěl věnovat.

Jaké jsou tvé plány po ukončení studia?

Pravděpodobně budu na UNYP pokračovat studiem programu Strategic Communication se zaměřením na Public Relations a zároveň bych ráda pokračovala ve své současné práci v marketing consultingu.

Pomohlo ti studium i ve tvém osobním životě?

Díky studiu na UNYP jsem s kamarádkou založila vlastní značku oblečení BOHNS. Je to značka, která hodně čerpá inspiraci hlavně z multikulturality mých kamarádů z UNYP.

Stíháš se při škole věnovat i svým vlastním zájmům?

Určitě ano. UNYP nabízí svým studentům fitko a bazén zdarma, což jsou zrovna dvě místa, kde trávím spoustu času. V loňském roce jsem dokončila několik Spartan Race závodů, maraton, půlmaraton a taky noční Trail run.

A co ty, už víš, na jakou vejšku půjdeš? 🙂

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit