University of New York in Prague, zkratkou UNYP, je pražská univerzita inspirovaná americký školským systémem. V Praze funguje od roku 1998 a svým studentům nabízí nejlepší vzdělání v anglickém jazyce ve střední Evropě a zároveň studujete společně s dalšími studenty z celého světa. Vyzpovídali jsme jejich studentku, aby nám studium na UNYP přiblížila.

Proč jsi v ČR zvolila studium na mezinárodní škole?

Původně jsem začala studovat českou školu, ale nevyhovoval mi systém, jakým probíhala výuka. Velké přednáškové sály, žádná personalizace. V americkém vzdělávacím systému se klade velký důraz na osobní přístup a praktické dovednosti studentů.

Jaké výhody má podle tebe studium v cizím jazyce a jak ti to může pomoci ve tvé kariéře?

Vzhledem k tomu, že angličtina je jazykem jak akademiků, tak profesionálů napříč všemi obory, studium v angličtině je snad to nejlepší, co mě v akademické i profesionální kariéře mohlo potkat. Přístup k informacím je daleko snazší, stejně tak jako přístup na mezinárodní trh práce. Pro česky mluvící studenty je to potom obrovská výhoda, protože angličtina je dnes nutností a na anglicky mluvící škole se ji naučíte jako nikde jinde.

Jaké byly důvody zvolit soukromou vysokou školu?

Myslím si, že moje volba nebyla ani tak o tom, jestli je škola soukromá nebo ne, hledala jsem hlavně kvalitu. UNYP je škola na strašně vysoké úrovni, vzhledem k tomu, že všichni profesoři jsou profesionálové s rozsáhlou praxí.

Promoce na UNYP s ikonickou čtvercovou čapkou (zdroj: unyp.cz)

Jak moc je studium náročné?

Asi jako na každé vysoké škole je to o tom, kolik času člověk studiu věnuje. Vzhledem k tomu, že na UNYP nefunguje klasické zkouškové, ale studenti musejí sbírat procenta celý semestr, tak se nedá naučit jen na zkouškové a hotovo. Musíme se učit v průběhu celého semestru a výsledná známka se pak skládá ze všech testů, projektů a skupinových prací dohromady.

Máš pocit, že tě studium dostatečně připravuje na pracovní život?

Studium tady na UNYP je hodně praktické, hodně zaměřené na příklady z praxe. Každý si tak může najít, co ho přesně baví a čemu by se chtěl věnovat.

Jaké jsou tvé plány po ukončení studia?

Pravděpodobně budu na UNYP pokračovat studiem programu Strategic Communication se zaměřením na Public Relations a zároveň bych ráda pokračovala ve své současné práci v marketing consultingu.

Pomohlo ti studium i ve tvém osobním životě?

Díky studiu na UNYP jsem s kamarádkou založila vlastní značku oblečení BOHNS. Je to značka, která hodně čerpá inspiraci hlavně z multikulturality mých kamarádů z UNYP.

Stíháš se při škole věnovat i svým vlastním zájmům?

Určitě ano. UNYP nabízí svým studentům fitko a bazén zdarma, což jsou zrovna dvě místa, kde trávím spoustu času. V loňském roce jsem dokončila několik Spartan Race závodů, maraton, půlmaraton a taky noční Trail run.

A co ty, už víš, na jakou vejšku půjdeš? 🙂