Skejťák Petr Křepelka, který obul nejnovější jarní kolekci Converse One Star, se rozpovídal o tom, jak se dostal ke skateboardingu, proč jsou Teplice jeho láska, co ho táhne do Austrálie a jak je ku… sakra možné, že je takový fešák stále nezadaný.

Jak ses dostal ke skateboardingu? Pamatuješ si na svůj úplně první kontakt se skatem nebo svůj první trik?

Ke skateboardingu jsem se dostal přes kamaráda. Úplně jsi mi to připomněla, takže mu za to hned zítra poděkuju. Přinesl si skate do školy a já ho od něj chtěl půjčit, hned mě to začlo bavit… Když jsem začínal, tak to bylo o něco těžší, teď jsou na to různý školy a podobně. No a pak jsme spolu začali nějak skejtovat a pujčovali si jedno prkno. Pak mi ho přestal z nějakýho důvodu půjčovat, já jsem peníze na svoje neměl, takže jsem měl po ptákách. Naštěstí jel jednou brácha se školou na chmel a za vydělaný peníze mi koupil skejta, byl jsem mu za to strašně vděčnej! Jenže uplynulo pár dní a já ho zlomil. Skateboarding mě tak pohltil, že jsem třeba nestihl ani ochutnat alkohol nebo cigára a jezdím do teď. A na ten alkohol furt nějak nemám nějak čas. Díky bohu!

Je v současné chvíli skatebording to, co tě živí – soutěže, sponzoři, spolupráce? Pokud ne, čemu se věnuješ?

Čistě skateboardingem se snad v ČR neživí nikdo. Jsou to spíš ty věci okolo – sponzoři, závody, občas někde natočíš nějakou reklamu nebo vyfotíš svůj obličej, za co pak dostaneš hate, že jsi modelka. (smích)

Kdo je tvůj idol a) ve skateboardingu b) v životě obecně?

Můj skejtovej idol byl vždycky asi Ryan Scheckler. Už od mala jsem sledoval jeho videa. No a sleduji je do teď, takže to tak pořád je. Idol v životě? No, brácha – ten mě, dá se říct, vychoval – a to byl o rok starší než já! Takže on si zaslouží ocenění idola… Ségra s tátou, ti tam taky patří. A pak Chuck Noris, což je zabiják! Nebo spíš ty vtipy o něm.

Nedávno ses stal jednou z tváří pro jarní kolekci Converse One Star 2018, jak tato spolupráce vzešla?

Před delší dobou mě oslovili, že hledají skejťáka do party, tak jsem byl jasně pro! Converse jsem měl rád vždycky a když vám přijde taková nabídka? No a tomu, jak jsem se stal tváří pro jejich jarní kolekci? Bylo to o vzájemný domluvě, udělal jsem to spíš pro ně jako pro kamarády… Kdyby to byl někdo jiný, tak bych nešel. Conversáky mám ale rád!

Máš svůj oblíbený pár tenisek Converse? Které to jsou?

Jsou to ty růžový One Star z nový kolekce!

Žiješ a jezdíš v Teplicích, je nějaké místo na světě, kam by ses chtěl přestěhovat a žít tam?

Teplice mám rád. Je to tu fajn, za zády mám hned Krušné Hory a tam se jezdí suprově relaxovat. Takže je to i místo, kde chci zahrabat pod hlínu. (smích)  Jinak bych chtěl na nějaký čas do Austrálie a tam si zasurfovat. Znám ji jen z obrázků, ale je to místo, který mě láká nejvíc. Když se podíváte na YouTube, tak tam jede třeba autobus lidí do práce a jeden si tam začne zpívat a další se připojí… Tam by se mi líbilo. Udělat to tady, tak uslyšíte jen z poslední sedačky “drž hubu”.

Jaký jsou podle tebe top 3 místa na ježdění v Česku?

Mně se nejlíp skejtuje (říkám to nerad) v Praze na Štvanici. To je podle mě nejlepší park v ČR. Náš skatepark mám ale taky rád! Takový ty večerní hecovačky s kámošema? K nezaplacení. Pak je tady u nás jedna přehrada, kde je takovej spot, který nikdo nezná, a je v lese. Takže vám o něm vlastně nemůžu říct nic víc.

Jako holka se tě musím na konec zeptat… Jsi zadaný?

Poslední otázka se mi líbí! Jsem nezadaný nějakej ten pátek. V dnešní době najít si holku je fakt umělecký dílo. Já bohužel umělec nejsem, takže si budu dělat párky do konce života. (smích) Kdybys o nějaký věděla, tak ať mi napíše, díky. Dělám si srandu, půjdeš se mnou na rande ty?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit