Sneakers komunita v Česku a na Slovensku se za poslední, řekněme, 2 nebo 3 roky změnila neuvěřitelným způsobem. O toto téma se začalo zajímat více lidí, vyšlo několik nových modelů tenisek a tak dále. Honza Vraný sem přivezl to, co mu zde chybí, a chce to tu vylepšit pomocí různých doplňků a obrazů se sneakers motivy. Zeptal jsem se ho na pár otázek, které se netýkají jen SneakerPlus, ale i jeho pohledu na sneakers a jak se k nim vlastně vůbec dostal.

Jak ses ty dostal ke sneakers?

Asi před dvěma lety jsem si ke škole přivydělával v jednom skateshopu a tam jsem začal sbírat vansky. Postupem času jsem chtěl lepší a lepší tenisky a pak, když sem nastoupil na brigádu do Queensu, tak tam mě to chytlo úplně a od tý doby se o sneakers tak nějak zajímám.

Co pro tebe momentálně sneakers znamenají?

Je to asi můj největší koníček. Baví mě to sledovat, studovat historii a všechno, co k tomu patří.

10581105_10204428400029869_802868271_n

Co všechno plánuješ prodávat na SneakerPlus.cz?

E-shop jsem spustil teprve minulý týden a momentálně mám v prodeji sneakers přívěsky, kryty na mobilní telefony a různé obrazy. V plánu jsou trička, které mám již doma, ale ještě jsem je nestihl nafotit. Potom laces, Yeezy přívěsky 350 a 750 , spousta dalších krytů na mobilní telefony, čisticí prostředky, impregnace, hrníčky s motivy, další obrazy atd. Bude toho opravdu hodně.

Spolupracuješ na tom s někým nebo jedeš na vlastní pěst?

Jedu na vlastní pěst. Vlastně jediná spolupráce byla s Matějem Markem, který mi navrhl designy na obrazy.

1461908_10204428400109871_711050050_n

Jak hodnotíš místní sneakers komunitu?

Hele jako za mě všechno super. Mám jen pozitivní zkušenosti. Začítá se o to zajímat víc a víc lidí a přijde mi, že ty lidi jsou v pohodě. Tak snad se to dál bude posouvat tímto směrem.

Co třeba ty rád nosíš?

Co se týče oblečení, tak to si nepotrpím na nějakých lepších značkách. Rád nosím černý/šedý nepotištěný basic věci, černý skinny jeans a výrazný tenisky.

12834548_10204428399909866_1075048371_n

Runners nebo boty na basketbal?

Určitě boty na basketbal. Ale od tý doby, co jsem poprvý obul ultra boosty, mě to celkem dost táhne k adidasu.

Snad jste se tedy o projektu SneakerPlus dozvěděli to důležité a doufám, že vás to i zaujalo. Věci, co najdete na webu jsou například vhodným dárkem pro milovníky sneakers a vše je cenově dost dobře dostupné. Aby toho nebylo málo, Honza dělá i různé akce pro svoje zákazníky, takže určitě sleduj stránku SneakerPlus.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit