Není tak jednoduché mít na sobě trendy značky a nevyprázdnit přitom celou peněženku. Vintage Garderoba na to má ale řešení, prostě nabízí řadu kousků, jako třeba kabát Burberry za nízké ceny. O tomto prodeji, aneb “jak dostat za málo peněz hodně muziky”, nám více prozradí zakladatel obchodu Patrik Fiala.

Ahoj, mohl by ses nám představit? Tedy kdo jsi a co je Vintage Garderoba?

Ahoj jsem Patrik Fiala, mám e-shop Vintage Garderoba, který se specializuje na prodej unikátních, značkových nebo jinak zajímavých kousků oblečení. Samozřejmě většina je nošená, ale to neznamená, že je nějak méně kvalitní.

vintage garderoba 02

Co nabízí Vintage Garderoba?

Vintage Garderoba nabízí  z 90 % už nošené oblečení, něco je nové, něco nošené. Nošené oblečení nabízí z toho důvodu, protože si myslím, že spousta sekáčů nebo lidí ve svém šatníku mají stylový nebo značkový oblečení, který by se rozhodně mělo obnovit a zase se nosit. A nabízíme prostě spoustu “vintage” oblečení, stačí se mrknout na naší facebookovou stránku.

F6C1E0D8-5D0A-4F6B-B9DC-85CBEBDDF92C

Co tě vedlo k založení eshopu?

Několik kousků, co prodávám, by si lidé, jako jsem já, nemohli dovolit za původní ceny, proto oblečení nabízím za částku, která je přístupná úplně každému, například kabát Burberrys, který se dá koupit okolo 25 tisíc prodávám fakt za dobrou cenu. Objevil jsem v různých obchodech oblečení, o kterém si myslím, že je zájem a ať už je to v zahraničí nebo tady u nás, bylo by fajn, kdyby bylo znovu nošený mladými lidmi.

Vintage Garderoba_etiketa_velka

Zatím prodáváš jen přes facebookovou stránku, plánuješ i regulérní e-shop?

Hele nemám žádnou pevnou výdejnu, ale plánuji internetovou stránku, už mám zaregistrovanou doménu… Aby mi to nikdo nepočořil. Zatím čekám, až se to víc rozjede, teda doufám, že se to rozjede. Zatím je to na dobrý cestě, takže to vypadá že e-shop bude.

Myslíš, že je možné, aby se takový obchod nějak rozjel?

No, nemyslím si, že by se to mohlo rozjet ve velkém měřítku, protože to by ztratilo to kouzlo. Princip je v tom, že věci, co nabízím, jsou většinou z 99 % jen jeden kus a jsou něčím unikátní, značkou nebo stylem. A kdyby se to rozjelo ve větším měřítku, stane se to komerčním, jako většina obchodů, a to já přesně nechci.

Takových sekáčových prodejů už bylo více, proč myslíš, že tohle vyjde?

Prodávám zatím teda jen na Facebooku a blešácích, takže investice zatím není tak velká. Když se něco neprodá, rád to nosím sám. Nemám z toho žádný kotel peněz, dělám to pro lidi, aby měli možnost získat něco kvalitního a značkovýho za dobrý peníze.

IMG_6444

Je zájem o to, co nabízíš?

Je to jako sínusovka, vždycky, když dám nový zboží, tak se první týden nakupuje ve velkém, několik objednávek denně, až to celý nestíhám. No ale pak je třeba 14 dní, kdy je tak jedna objednávka, prostě sínusovka.

A co tvá klientela, na koho se zaměřuješ?

Hele klientela, je to tak půl na půl, dělám to hlavně pro mladší lidi. Zaměřuji se spíše na pány, protože mi přijde, že chlapy byli vždycky víc šizeni. Přijdete do obchodu a vidíte 4 patra s oblečením pro ženský a až pak po dětském koutku následuje menší kout s oblečením pro muže, takže jsou zanedbáváni a vždycky mě to štvalo.

Přes co víc prodáváš? Přes internet nebo “offline” akce, blešáky?

Celkově s odstupem času je to víc přes internet, ale když je nějaká offline akce, tak tam toho prodám docela dost – za jeden den jako za celý měsíc na internetu. Ale blešáky mě baví, zaplatím si stůl, poznám tam spoustu zajímavých lidí, co třeba taky něco prodávají, nebo už se jen zajímají o moje produkty.

DSC_0427_a

 Oblečení, které prodáváš, si vybíráš sám, nebo na to někoho máš?

Většinou si to vybírám sám, dělám to podle toho, co se mi třeba líbí a sám bych i nosil, říkám si, že když se to neprodá, tak to pak budu nosit. Často mi někdo něco poradí, projíždím spoustu stránek a obrážím obchody.

Mohl bys pozvat na akci, kterou plánuješ se svým obchodem do budoucna?

Určitě, všichni, co máte zájem o Vintage Garderoba oblečení, přijďte 21. května na Národní třídu do Jam Café Praha na First 2nd Clothing. Budu tam já se svými 51 ramínky a když se ramínko uvolní, doplním další. Prostě se přijďte podívat, bude to asi celej den, takže si můžete vše vyzkoušet a případně nakoupit.

Patrikovi přejeme, ať se mu s jeho obchodem daří a má stále takový pracovní zápal i v budoucnu. Nepřestávejte číst a sledovat CZECHMAG, chystáme spoustu dalších článků o módě.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit