Alexmonhart a designérka Sofya Samareva půl roku pracovaly na společném konceptu, aby jeho konečnou podobou představily 22. 3. 2016 v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. K prezentaci si vybrali pánský streetwear showroom LAB 24.

Alexmonhart x Sofya Samareva hatback 02

Hatback dvou tváří

Nový produkt společně nazvaly „hatback“. Spojuje v sobě elegantní materiál pánských klobouků i siluetu a ducha streetwearu. Hatback vychází z kloboučnických zkušeností Sofye Samarevy a ze znalosti streetwearu v podání Alexmonhart.

Hatback je ručně tvarovaný, jeho přední část je vyrobena z nejkvalitnějšího kloboučnického materiálu – králičí srsti – a zadní část je ze 100% bavlny. Za každým detailem stojí dotek lidské ruky a řemesla, které z hatbacku dělají kombinaci luxusního produktu a streetwear doplňku.

Hatback vychází z trendu high-end streetwearu. Ten s sebou nese prvky městské módy, a zároveň i nadstandardního zpracování a materiálů. Ideální pro lidi, kteří vyžadují mix kvality, pohodlnosti a jednoduchosti. Vše je podřízeno tempu velkoměsta i betonových džunglí, které dávají spoustu příležitostí zkombinovat nezkombinovatelné. Hatback je pro lidi, kteří se takových kombinací nebojí, a naopak ji využijí pro svůj náročný městský styl.

Alex a Sofya, designérky hatbacku, se shodují: „V naší kšiltovce se spojuje ruční zpracování, výborný materiál a jednoduchost. Kvalita klobouku spojená s uživatelskou nenáročností „baseballky“. Daly jsme si záležet na tvarování, takže věříme, že náš hatback padne na hlavu každému.“

O Alexmonhart

Česká high-end streetwear značka. Sezónně představuje jednotlivé série pánských produktů. Se svojí řadou pánských, multifunkčních batohů se podívala i na letošní berlínský streetwear veletrh SEEK, kde je představila zahraničních nákupčím. Po úspěšné spolupráci s blogerkou Adélou Mazánkovou se rozhodla pro další, tentokrát s designérkou Sofyí Samarevou. Alexmonhart byla nominována na Czech Grand Design.

Alexmonhart x Sofya Samareva hatback 01

O Sofyi Samareva

Designérka, která vnesla do tvorby klobouků a pokrývek hlavy sochařského ducha. Vytváří klobouky, které přirozeně doplňují tvar lidské hlavy, jsou nápadité, hravé a rozpoznatelné na prví pohled. Zároveň vždy vychází z pojetí tradiční pokrývky hlavy. Sofya Samareva spolupracovala s designéry a návrháři jako Liběna Rochová, Monika Drápalová, Joelle Boers nebo israelské duo Muslin Brothers. V roce 2015 Byla oceněna prvním místem v kategorii modní doplněk v soutěži ‘Gombold újra!’ Central Europe. Sofya Samareva je finalistkou Czech Grand Design 2015.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit