Silná a sebevědomá žena je hlavní hrdinkou velkého muralu, který vznikl v půlce září na pražském Smíchově. Díky Converse získá nová generace umělců a umělkyň možnost se výrazně zviditelnit. Co na projekt Converse City Forests Mural říkají influenceři? Je pro ně boření bariér důležitým tématem?

V půlce září, přesněji 14. října, byla odhalena realizace velkoformátové malby v rámci celosvětového projektu City Forests. Malba vznikla pod taktovkou Converse a ji najdete v okolí autobusového nádraží Na Knížecí na Praze 5, roh ulice Nádražní a Vltavská.

Návrh celého díla má na svědomí mladá ilustrátorka Barbora Idesová, která se rozhodla pracovat s myšlenkou gender stereotypů. Ve svém díle zobrazila silnou, nezávislou a svým způsobem futuristickou bytost. Díky projektu City Forest se Praha přidá na seznam světových metropolí jako je Rio de Janeiro, Sydney, nebo třeba Mexiko City a stane se dalším evropským městem, které dá vzniknout muralu s ambicí oslovit širokou veřejnost s důležitým a rezonujícím tématem.

BREAKING DOWN BARRIERS

K novému muralu se přímo na pražském Smíchově vyjádřila také řada českých influencerů jako Sharlota, Fallenka, Jan Hrdlička, Pam Rabbit, Keyskeyvvs nebo Štěpán Tuček. “Mně se model líbí moc a myslím, že je to originální. Musím se přiznat, že je to poprvé, kdy jsem viděl něco takového. V době, kdy každý má u sebe mobil, tak mi přijde fajn, že když se vydáte po městě a vidíte něco podobného, tak máte možnost vytáhnout mobil a oživit celé to dílo. Takže já bych rozhodně ocenil, kdyby bylo více takových murálů po Praze, nebo dokonce po české republice,” řekl Štěpán Tuček.

“Je třeba vystoupit ze stereotypů”

Ukázalo se, že téma bourání bariér a stereotypů, je něco, co považuje současná generace za důležité. “Stereotyp se dá udělat z úplně všeho. A stereotyp se udělal i z klasického manželství muže a ženy a já si myslím, že v 21. století je načase ze stereotypů vystoupit a dát šance manželství pro všechny,” dodal Tuček.

VIRTUÁLNÍ REALITA

Converse dlouhodobě spolupracuje s mladými a progresivními kreativci, kteří tvoří komunitu All Stars. Členkou All Stars je i vizuální umělkyně Olga Krykun. Olga vytvořila speciální virtuální rozšířenou realitu celého muralu, která bude přístupná díky načtení QR kódu přímo na mobilu. Každý, kdo mural navštíví, nebo jen projde okolo, si bude moci zintenzivnit celý zážitek z místa a doslova se vnořit do rozpohybované reality. AR vizualizace bude dostupná i skrze filtr na Instagramovém účtu @converseczesvk.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit