Hudba, která k nám putuje z různých koutů světa, si vždy najde své příznivce, to je holý fakt. Pokud budu konkrétnější a zaměřím se na undergroundové žánry, kam neodmyslitelně patří ať už dubstep, garage, bass, nebo třeba grime, nemohu nezmínit, jak velký růst během let tyto styly zaznamenaly. Příležitost na sebe tedy nenechala dlouho čekat a za mixážním pultem pomalu ale jistě už vídáme i ženy.

Pokud tedy ostatně jako já tíhnete právě k těmto hudebním stylům, jména jako jsou Madam X nebo Flava D, určitě neslyšíte poprvé. Ačkoliv by to do nich jeden neřekl, tyto dvě dámy jsou ve světě DJingu jako doma a jejich talent se jim rozhodně upřít nedá.

V dnešní době už jsme tak nějak zvyklí, že bez větších obtíží ženy zaujímají mužské pozice v mnoha různých aktivitách, avšak podle slov zmiňované Madam X elektronickou hudbu stále obklopuje stigma, že DJing je čiště mužská záležitost.

O nápravu se nyní rozhodl postarat samotný Red Bull, který ve spolupráci s výše zmiňovanými (a nejen s nimi) zahájil nový projekt s názvem „Normal Not Novelty“, který byl odstartován letos v lednu a každý měsíc nabízí ženám zvýšit šance na uplatnění v hudebním průmyslu pomocí série workshopů. Tímto krokem se snaží inspirovat ženské Djky, producentky a zvukařky.

Inspirací k tomuto počinu byly například projekty PRODUCERGIRLS nebo Reversal Of The Muse a mezi hosty můžeme očekávat profesionály svého řemesla,  minulý měsíc Red Bull Studios v Londýně navštívila sama Madam X.

Zdroj:
mixmag.net 
www.redbull.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit