Pro 19 letého Sidney Selbyho je rok 2016 velmi zajímavý. Začátkem roku se dostal do povědomí lidí tím, že se jeho verse ze songu “Panda” objevila na albu od Kanyeho Westa “The Life of Pablo” a zároveň s ním nově jmenovaný šéf G.O.O.D. Music – Pusha T – podepsal kontrakt. Nyní – 26. června – vydal svůj mixtape “New English”, na kterém se podílel i Mike Dean.

Drtivé většině z vás od Desiignera řekne jen jeden jediný track, ovšem již předtím, než dostal ultra hype od Kanyeho, měl za sebou počiny typu “Zombie Walk” či “Danny Devito” (na tento song odkazuje i v tracku Panda – Pockets swole, Danny).

Mixtape obsahuje tedy již známé songy “Panda” a “Zombie Walk”, na který Desiigner natáčel videoklip, ale i nějaké ty nové věci jako například track “Jet”, na kterém Desiigner není sám. Přizval si samotného šéfa G.O.O.D. Music – Pusha T.

Track “Make It Out” vám, pokud Desiignera sledujete, musel být odněkud povědomý a objevil se, tedy aspoň jeho lyrics, ve freestyle pro HOT97.

Každý z tracků kromě intra a dvou interludes (což jsou jen instrumentals) má chytlavý refrén a v každém používá Desiigner jinou, specifickou flow. Desiigner tedy ukázal všem, že dokáže vydat i plnohodnotný projekt a nezůstal u jednoho hitu.

Mixtape bych zhodnotil 85 %, jelikož Desiigner si už jen díky adlibům udělal svůj vlastní styl a pomalu se dál a dál vzdaluje od znění jako Future. 2 tracky jsme však už měli možnost slyšet před vydáním a některé tracky jsou spíš i průměr, takže 85 % je adekvátní. Desiigner je pořád hot a má vystoupení několikrát do týdne. Těšit se na něj můžeme například i na projektu “Cruel Winter” od členů G.O.O.D. Music, z něhož jsme mohli již slyšet jeden track – Champions – kde sice Desiigner “byl”, ale jen prostřednictvím adlibů.


Desiigner byl i zvolen fanoušky jako XXL Freshman pro rok 2016 a již jsme měli možnost slyšet jeho acapella freestyle, ze kterého jsou lidé vedle. Má již přes 1 a půl milionu zhlédnutí! Posuďte sami.

Desiigner dostal k jménům jako např. 21 Savage, Lil Uzi Vert, Kodak Black, Lil Dicky nebo i Lil Yachty, což je velká konkurence a o samotném XXL Freshman 2016 se od nás dozvíte již brzy více!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit