Podcastová série XPLAYMIX pokračuje už druhým rokem v mapování rozmanitých koutů české hudební scény. Aktuální díl série je výjimečný tím, že k jeho vzniku dala podnět hudba několik desetiletí stará. Konkrétně jde o nahrávky producentského dua ORM, které patřilo v 70. a 80. letech minulého století k průkopníkům elektronické hudby v socialistickém Československu.


Málo známá část tvorby ORM před časem zaujala dvojici světoběžníků česko-slovenského původu Olina Soldána a Roberta Schöna natolik, že se ji rozhodli vydat v reedici pod hlavičkou londýnského kolektivu Little Beat Different, k jehož jádru patří. Vinylová kompilace remasterovaných skladeb ORM je připravena k vydání na konci července, už nyní se ale můžete zaposlouchat do podcastu, který Soldán se Schönem namíchali pro sérii XPLAYMIX.

LBD2

Kromě tří ukázek z oné ORMovské kompilace ji tvoří samé více či méně obskurní disco a funkové skladby, pro které se v angličtině vžil výraz „rare grooves“. A rare, tedy vzácná či neobvyklá, tahle selekce opravdu je! Věrně odráží zálibu autorů podcastu v hudbě, kterou na parties jen tak neuslyšíte.

„Patříme mezi nekonvenční DJe a jsme vášnivými sběrateli vinylových desek,“ tvrdí o sobě Soldán se Schönem a tenhle mix je toho pádným důkazem.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit