Berlínská elektronická kapela Moderat bude mít v Praze první samostatný koncert. Vystoupí 16. června ve Velkém sále Lucerny.


Berlínští Moderat vydali 1. dubna své nejnovější album III. Na jeho podporu přichystali tour, v jejímž rámci zavítají i do Prahy. Půjde o první koncert u nás, na kterém se Moderat představí jako hlavní hvězda večera. Lehce dekadentní Velký sál Lucerny přivítá jednu z legend elektronické scény ve čtvrtek 16. června. Předskakovat jim bude britský elektronický hudebník Lone.

Gernot Bronsert a Sebastian Szary vystupující pod jménem Modeselektor a Sascha Ring známý pod jménem Apparat. Dohromady dravá a nevázaná hudební sloučenina Moderat. Potkali se poprvé v roce 2002, kdy díky této spolupráci vzniklo EP Auf Kosten der Gesundheit. Poté se každý z nich věnoval samostatné kariéře a významným bodem pro ně byla tour, kterou absolvovali s Radiohead. V roce 2009 po šesti letech znovu našli společnou cestu a tentokrát vydali album Moderat, kde kombinovali electro s hip-hopem. V roce 2013 přišli s propracovanějším albem II. Od prvního dubna tohoto roku je venku další elektronická pecka, a to album III, které nám v červnu představí v Praze.

I přesto, že je na čtvrtek celá Lucerna již vyprodaná, můžete ještě zkusit své štěstí a sehnat nějaký ten lupen v diskuzi pod oficiální facebookovou událostí. A kdo si již poctivě vstupenku koupil, s tím se potkáme již tento čtvrtek od 20:00 v Lucerně!

zdroj:
fource.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit