Berlínská elektronická kapela Moderat bude mít v Praze první samostatný koncert. Vystoupí 16. června ve Velkém sále Lucerny.


Berlínští Moderat vydali 1. dubna své nejnovější album III. Na jeho podporu přichystali tour, v jejímž rámci zavítají i do Prahy. Půjde o první koncert u nás, na kterém se Moderat představí jako hlavní hvězda večera. Lehce dekadentní Velký sál Lucerny přivítá jednu z legend elektronické scény ve čtvrtek 16. června. Předskakovat jim bude britský elektronický hudebník Lone.

Gernot Bronsert a Sebastian Szary vystupující pod jménem Modeselektor a Sascha Ring známý pod jménem Apparat. Dohromady dravá a nevázaná hudební sloučenina Moderat. Potkali se poprvé v roce 2002, kdy díky této spolupráci vzniklo EP Auf Kosten der Gesundheit. Poté se každý z nich věnoval samostatné kariéře a významným bodem pro ně byla tour, kterou absolvovali s Radiohead. V roce 2009 po šesti letech znovu našli společnou cestu a tentokrát vydali album Moderat, kde kombinovali electro s hip-hopem. V roce 2013 přišli s propracovanějším albem II. Od prvního dubna tohoto roku je venku další elektronická pecka, a to album III, které nám v červnu představí v Praze.

I přesto, že je na čtvrtek celá Lucerna již vyprodaná, můžete ještě zkusit své štěstí a sehnat nějaký ten lupen v diskuzi pod oficiální facebookovou událostí. A kdo si již poctivě vstupenku koupil, s tím se potkáme již tento čtvrtek od 20:00 v Lucerně!

zdroj:
fource.cz

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?