12. března proběhne v Radlické kulturní sportovně 4. akce ze série Urban Culture Games WARM UP s názvem Urban Gallery. Hlavní témata akce jsou móda, malování, design a fotografie.  To, že se člověk hlásí k některé specifické subkultuře lze často poznat již na první pohled. Design a móda jsou proto nepostradatelnou součástí městské identity.

Mladí kreativní lidé z oblasti fotky, malby, grafiky, designu a fashion budou na této akci prezentovat svou tvorbu. Osvětlí nám, jak a proč se rozhodli věnovat zrovna danému odvětví a jak to souvisí s městskou kulturou.

Na místě proběhne výstava tématických fotek, obrazů, grafických a designových děl a v neposlední řadě speciální modní přehlídka pod taktovkou známé taneční skupiny Projekt AWA. Vyzkoušet si můžete i unikátní tvorbu vlastních věcí pomocí různých technik.

UCG Urban Gallery Projekt AWA
Projekt AWA

Hosté

Našimi hosty budou Mirka Horká,  MOOF, Footshop, OneLife, FVNK Bags, Má Plátěná, My Dear Clothing,  fotografové Petr Hricko, Jan Pelikán, David Stejskal a umělci Rataj Art a Rodrigo Lima až z Brazílie.

Finále Urban Culture Games 

Vše vyvrcholí 11. 6. 2016, kdy se v jeden čas na jednom místě setkají všechny dříve představené subkultury. Uvidíte tanec – Projekt AWA, rap a graffiti – LA4 , DJing – Afro Kid, , yoyo – Václav Kroutil, streetball, freestyle fotbal – Petr Karásek, footbag – Jan Weber, street workout – Martin Haushalter, parkour – Pavel Cibulka, BMX, skate a další. Vše si budete moci vyzkoušet nebo se nechat ohromit od těch nejlepších v oboru. Nouze nebude o mistry republiky, Evropy i světa.

Smyslem celé akce je shromáždit lidi, které spojuje mnoho věcí a přesto se běžně nepotkají. Dát možnost divákovi ochutnat a poznat do hloubky něco, co se možná bez jeho vědomí děje za nejbližším rohem.


Místo konání

Radlická Kulturní Sportovna
Za Ženskými domovy 125/5
Praha 5

Harmonogram Urban Culture Games

5. 12. 2015 – Krump
16. 1. 2016 – Groove Jam
6. 2. 2016 – Street Movement
12. 3. 2016 – Urban Gallery
16. 4. 2016 – Urban Riders & Yoyo
14. 5. 2016 – Ballin’dustry
11. 6. 2016 – Urban Culture Games 2016 – FINAL


Pro více informací o akci Urban Gallery navštivte oficiální facebookovou událost, kde najdete vše potřebné. 12. března se vidíme v Radlické kulturní sportovně!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit