Zima už se pomalu vkrádá do ulic a do šatníků. Co nás čeká s prvním sněhem ve světě módy? Jaké budou letošní zimní trendy?

Sportovní péřovky

Jestli každým rokem marně obcházíte stojany ve snaze najít dostatečně teplý kabát, který nebudete muset odložit do skříně už v polovině listopadu, můžete se začít radovat. Módní návrháři totiž jednoznačně rozhodli, že je čas být v teple. Takže tuto sezónu klasické elegantní kabáty tak trochu musely ustoupit sportovněji laděným péřovým bundám. A nosit se nebudou rozhodně jen smutné tmavé barvy, naopak, na řadu přicházejí zářivé odstíny a lesklé materiály.

S čím je kombinovat? Tady návrháři z tradičního pojetí naopak docela překvapivě neustoupili. Jste-li odvážná experimentátorka, můžete si k nim vzít nejen sportovní dámské boty, ale i lodičky.

Kožešiny a mohér

Jestli ovšem ale na klasické kabáty nedáte dopustit, rozhodně vám během tohoto roku nemusejí jen smutně viset ve skříni. Vládnout budou všechny materiály, které jsou příjemně měkké a huňaté, například mohér, ale také kožešina, kterou uplatníte nejen na kabátech jako takových, ale též na menších plochách, jako jsou límce. Samozřejmě máte dovolenou i umělou verzi, pokud pravé kožichy v žádném případě neuznáváte.

Hitem bude především bílá, a to v provedení XXL. Oversized kousky stále nejsou na ústupu. Bude vám tak nejen teplo, ale i pohodlně. Letos byste navíc měla k nošení kožešiny rozhodně přemluvit i svého partnera, pokud nechce zůstat v módě pozadu.

Extravagantní kabelky

Vývoji pochopitelně nepodléhá pouze dámské oblečení, ale také doplňky. Pamatujete-li si éru osmdesátkových diskoték a netroufáte-li si zrovna v pestrobarevném oblečení opět vyrazit do ulic, pořiďte si alespoň extravagantní kabelku. Zopakovat můžete i tady už zmíněný „chlupatý“ trend. A pokud jste si nestačila už loni pořídit 70. lety inspirovanou kabelku s třásněmi, je nejvyšší čas to napravit teď, protože tyhle kousky zůstávají moderní. Patříte-li naopak mezi vyznavačky elegance, sáhněte po vínové, která patří ke stálicím a ovládla rovněž přehlídková mola pro sezónu podzim zima 2016/2017.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit