Pět hodin. Přesně tak dlouho trvalo v Senátu projednávání finální podoby tzv. protikuřáckého zákona. Jeho schválením však budou ovlivněny životy občanů na mnohem delší dobu. Od 31. května už si na řadě míst nikdo beztrestně nezapálí. Omezení se nevztahuje pouze na kavárny, restaurace, bary a hospody, ale i na některá veřejná místa.

Je tato změna pozitivním krokem, který má spasit nekuřáky, případně odradit od zlozvyku stávající kuřáky? Nebo jde o další – pro některé provozovny nejspíš likvidační – omezení svobodného podnikání a ukázku moci státu?

Přijďte debatovat na panelovou diskuzi, která se uskuteční:

9. května od 16:00 v Paralelní Polis, Dělnická 43, 170 00 Praha 7

Účast na diskuzi přislíbili:

Tomáš Hanák, herec a majitel hospody Zastávka Nižbor
Prof. MUDr. Eva Králíková, předsedkyně Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku a vedoucí Centra pro závislé na tabáku III. Interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze na Karlově náměstí
MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D., vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti
Urza, anarchokapitalista a programátor

Diskuzi moderuje Michaela Rýgrová.
Další informace naleznete na události akce.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit