Pět hodin. Přesně tak dlouho trvalo v Senátu projednávání finální podoby tzv. protikuřáckého zákona. Jeho schválením však budou ovlivněny životy občanů na mnohem delší dobu. Od 31. května už si na řadě míst nikdo beztrestně nezapálí. Omezení se nevztahuje pouze na kavárny, restaurace, bary a hospody, ale i na některá veřejná místa.

Je tato změna pozitivním krokem, který má spasit nekuřáky, případně odradit od zlozvyku stávající kuřáky? Nebo jde o další – pro některé provozovny nejspíš likvidační – omezení svobodného podnikání a ukázku moci státu?

Přijďte debatovat na panelovou diskuzi, která se uskuteční:

9. května od 16:00 v Paralelní Polis, Dělnická 43, 170 00 Praha 7

Účast na diskuzi přislíbili:

Tomáš Hanák, herec a majitel hospody Zastávka Nižbor
Prof. MUDr. Eva Králíková, předsedkyně Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku a vedoucí Centra pro závislé na tabáku III. Interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze na Karlově náměstí
MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D., vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti
Urza, anarchokapitalista a programátor

Diskuzi moderuje Michaela Rýgrová.
Další informace naleznete na události akce.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE