Jako milostný dopis kytarové alternativě 70. až 90. let s přesahem do pozdějí doby lze číst podcast, kterým do série XPLAYMIX přispěla pražská trojice Pretty Old Sound. Navazuje v něm na svoji letoní debutovou desku Only Later Can We Fall, jejíž rozkročení mezi velvetovskou psychedelií a rozvazbeným alternativním rockem 90. let kapelu katapultovalo mezi nejzajímavější projekty tuzemské alternativní kytarové scény.

Největší prostor v podcastu zabírají skladby protopunkových kapel, jejichž étos je patrný i v tvorbě Pretty Old Sound. Dojde ale i na výrazově zcela odlišné skladby, jakou je například hip-hopem šmrncnutá ukázka z alba XTRMNTR od Primal Scream, folk-rocková balada Nicka Drakea či cool jazz Cheta Bakera. „Staré časy, případně cizí země, příběhy – nějak čistější a opravdovější… To všechno stimuluje imaginaci,“ říká v doprovodném rozhovoru autor mixu, kterým je frontman Pretty Old Sound Dimitar Dimov.

prettyoldsound3

Vaši imaginaci bude jeho kapela stimulovat i v sobotu 16. dubna, kdy vystoupí na pouliční slavnosti k otevření nového studia Radia Wave. Vedle Pretty Old Sound se na pódiu v pražské Balbínově ulici představí např. Schwarzprior, Lo/ve či Hugo Toxxx, ve Studiu 1 Českého rozhlasu pak zahraje mj. nový projekt Moniky Načevy s dvojicí, kterou tvoří Karaoke Tundra a DJ Five.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit