16. dubna proběhne v „Radlické Kulturní Sportovně“ 5. akce ze série Urban Culture Games WARM UP s názvem Urban Riders & Yoyo. Tentokrát se blíže seznámíme se skateboardem a freestyle yoyem. Obě komunity spojuje tvořivost, skill a roztočená kolečka, ať už přidělaná na dřevenou desku nebo přivázaná na provázku.

Skateboard

skate-3

Na jeden den se v prostorech kulturní sportovny objeví skatepark s množstvím různých překážek. „Zajezdit si může kdokoliv, kdo přijde, a připraveno je i několik soutěží,“ říká Robin Šeba z projektu AWA. Pokud se chcete něco přiučit, tak ani nemusíte mít vlastní skateboard. Desky zde budou zdarma k zapůjčení a při ruce vždy někdo, kdo rád poradí, jak na to.

Freestyle Yoyo

Yoyo UCG 3

Některé z Vás překvapí, že dnes již yoyo není jen ,,nahoru a dolů“. Freestylové yoyo je něco na pomezí umění a sportu.  Nejlepší yoyery – jak si nechávají říkat – uvidíte v exhibiční battlu. V souboji, kde zůstane jen ten nejlepší se utká hned několik mistrů Evropy v čele s Václavem Kroutilem, Petrem Kavkou a Tomášem Bubákem. Pro zkušenější i začínající yoyery je připraveno hned několik netradičních disciplín tzv. Yoyolympiády. Pro všechny je tu připraven Yoyo workshop.

Speciálním hostem dne je Martin Dražil, který naše kolečka doplní kolem, a to jako zástupce BMX Flatlandu. Od Martina uvidíme nejen exhibici, ale i přednášku.

Yoyo UCG 4

Finále Urban Culture Games 

Vše vyvrcholí 11. 6. 2016, kdy se v jeden čas na jednom místě setkají všechny dříve představené subkultury. Uvidíte tanec – Projekt AWA, rap a graffiti – LA4 , DJing – Afro Kid, , yoyo – Václav Kroutil, streetball, freestyle fotbal – Petr Karásek, footbag – Jan Weber, street workout – Martin Haushalter, parkour – Pavel Cibulka, BMX, skate a další. Vše si budete moci vyzkoušet nebo se nechat ohromit od těch nejlepších v oboru. Nouze nebude o mistry republiky, Evropy i světa.

Smyslem celé akce je shromáždit lidi, které spojuje mnoho věcí a přesto se běžně nepotkají. Dát možnost divákovi ochutnat a poznat do hloubky něco, co se možná bez jeho vědomí děje za nejbližším rohem.


Místo konání

Radlická Kulturní Sportovna
Za Ženskými domovy 125/5
Praha 5

Harmonogram Urban Culture Games

5. 12. 2015 – Krump
16. 1. 2016 – Groove Jam
6. 2. 2016 – Street Movement
12. 3. 2016 – Urban Gallery
16. 4. 2016 – Urban Riders & Yoyo
14. 5. 2016 – Ballin’dustry
11. 6. 2016 – Urban Culture Games 2016 – FINAL


Pro více informací o akci UCG Warm Up vol. 5 navštivte facebookovou událost, kde najdete vše potřebné.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit