16. dubna proběhne v „Radlické Kulturní Sportovně“ 5. akce ze série Urban Culture Games WARM UP s názvem Urban Riders & Yoyo. Tentokrát se blíže seznámíme se skateboardem a freestyle yoyem. Obě komunity spojuje tvořivost, skill a roztočená kolečka, ať už přidělaná na dřevenou desku nebo přivázaná na provázku.

Skateboard

skate-3

Na jeden den se v prostorech kulturní sportovny objeví skatepark s množstvím různých překážek. „Zajezdit si může kdokoliv, kdo přijde, a připraveno je i několik soutěží,“ říká Robin Šeba z projektu AWA. Pokud se chcete něco přiučit, tak ani nemusíte mít vlastní skateboard. Desky zde budou zdarma k zapůjčení a při ruce vždy někdo, kdo rád poradí, jak na to.

Freestyle Yoyo

Yoyo UCG 3

Některé z Vás překvapí, že dnes již yoyo není jen ,,nahoru a dolů“. Freestylové yoyo je něco na pomezí umění a sportu.  Nejlepší yoyery – jak si nechávají říkat – uvidíte v exhibiční battlu. V souboji, kde zůstane jen ten nejlepší se utká hned několik mistrů Evropy v čele s Václavem Kroutilem, Petrem Kavkou a Tomášem Bubákem. Pro zkušenější i začínající yoyery je připraveno hned několik netradičních disciplín tzv. Yoyolympiády. Pro všechny je tu připraven Yoyo workshop.

Speciálním hostem dne je Martin Dražil, který naše kolečka doplní kolem, a to jako zástupce BMX Flatlandu. Od Martina uvidíme nejen exhibici, ale i přednášku.

Yoyo UCG 4

Finále Urban Culture Games 

Vše vyvrcholí 11. 6. 2016, kdy se v jeden čas na jednom místě setkají všechny dříve představené subkultury. Uvidíte tanec – Projekt AWA, rap a graffiti – LA4 , DJing – Afro Kid, , yoyo – Václav Kroutil, streetball, freestyle fotbal – Petr Karásek, footbag – Jan Weber, street workout – Martin Haushalter, parkour – Pavel Cibulka, BMX, skate a další. Vše si budete moci vyzkoušet nebo se nechat ohromit od těch nejlepších v oboru. Nouze nebude o mistry republiky, Evropy i světa.

Smyslem celé akce je shromáždit lidi, které spojuje mnoho věcí a přesto se běžně nepotkají. Dát možnost divákovi ochutnat a poznat do hloubky něco, co se možná bez jeho vědomí děje za nejbližším rohem.


Místo konání

Radlická Kulturní Sportovna
Za Ženskými domovy 125/5
Praha 5

Harmonogram Urban Culture Games

5. 12. 2015 – Krump
16. 1. 2016 – Groove Jam
6. 2. 2016 – Street Movement
12. 3. 2016 – Urban Gallery
16. 4. 2016 – Urban Riders & Yoyo
14. 5. 2016 – Ballin’dustry
11. 6. 2016 – Urban Culture Games 2016 – FINAL


Pro více informací o akci UCG Warm Up vol. 5 navštivte facebookovou událost, kde najdete vše potřebné.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?