V pořadí už třináctý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 11. června. V MeetFactory nezůstali pozadu a na tento večer připravili  program, který nikomu nedá spát: dvě vernisáže, komentované prohlídky, otevřené ateliéry a afterparty až do ranních hodin. Začíná se v 19:00!

Výstava Ztvárnění kliduGalerii MeetFactory připravená americkou kurátorkou Sarou Reisman představí od 19:00 skupinu  umělců, kteří se věnují nehybnosti, pozastavení a zpomalení v performativním kontextu. Svoje díla představí Rehan Ansari, Nicolás Dumit Estévez, Brendan Fernandes, Yoko Inoue, Kirsten Justesen, Claudia Joskowicz, Clifford Owens, Jan Pfeiffer, Emily Roysdon a Roman Štetina. Galerie Kostka uvede ve 20:00 výstavu rezidenční umělkyně Izy Tarasewicz (PL) s názvem ULTRA HIGH TURBA TURBO III (background noise), již laskavě podpořili International Visegrad Fund a Polský institut v Praze.

404275

Ve spolupráci s Divadlem MeetFactory proběhne v rámci výstavy Ztvárnění klidu od 19:25 scénické čtení hry Nezatížení amerického umělce Rehana Ansariho v jeho vlastní režii. Ve scénickém čtení hry o naší neschopnosti pochopit, co to znamená žít ve válce, se představí herci Ondřej Novák aDaniela Voráčková.

V průběhu celého večera bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců, kteří představí svoje práce. Ateliéry otevřou: Alicja Rogalska (PL), Cristina David (RO), Urban Space Epics (US), Anne-Claire Barriga (FR), Iza Tarasewicz (PL), Alice de Mont (BE), Anna Konjetzky (DE), Robert Šalanda (CZ) a Viktor Valášek (CZ).

Od 21:00 je naplánována komentovaná prohlídka rezidenčních ateliérů s kurátorkou rezidenčního programu Zuzanou Jakalovou.

404276

Afterparty Pražské muzejní noci 2016 začne v MeetFactory ve 23:00 a potrvá do časných ranních hodin. Závěrečný večírek se ponese ve stylu experimentální elektroniky. V rámci večera vystoupí prospektor post-internetového hudebního vesmíru M.E.S.H. (DE), radikální zvuková experimentátorka KABLAM (SE/DE), producent nekompromisní club music Why Be (DK/DE) a projekt spojující akustické a vizuální umění TOLE (DE/CZ).

Vystoupení M.E.S.H., KABLAM a TOLE jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.

Akce začíná v 19:00 a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarmaVíce informací naleznete na www.meetfactory.cz či na oficiální facebookové události.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?