V pořadí už třináctý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 11. června. V MeetFactory nezůstali pozadu a na tento večer připravili  program, který nikomu nedá spát: dvě vernisáže, komentované prohlídky, otevřené ateliéry a afterparty až do ranních hodin. Začíná se v 19:00!

Výstava Ztvárnění kliduGalerii MeetFactory připravená americkou kurátorkou Sarou Reisman představí od 19:00 skupinu  umělců, kteří se věnují nehybnosti, pozastavení a zpomalení v performativním kontextu. Svoje díla představí Rehan Ansari, Nicolás Dumit Estévez, Brendan Fernandes, Yoko Inoue, Kirsten Justesen, Claudia Joskowicz, Clifford Owens, Jan Pfeiffer, Emily Roysdon a Roman Štetina. Galerie Kostka uvede ve 20:00 výstavu rezidenční umělkyně Izy Tarasewicz (PL) s názvem ULTRA HIGH TURBA TURBO III (background noise), již laskavě podpořili International Visegrad Fund a Polský institut v Praze.

404275

Ve spolupráci s Divadlem MeetFactory proběhne v rámci výstavy Ztvárnění klidu od 19:25 scénické čtení hry Nezatížení amerického umělce Rehana Ansariho v jeho vlastní režii. Ve scénickém čtení hry o naší neschopnosti pochopit, co to znamená žít ve válce, se představí herci Ondřej Novák aDaniela Voráčková.

V průběhu celého večera bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců, kteří představí svoje práce. Ateliéry otevřou: Alicja Rogalska (PL), Cristina David (RO), Urban Space Epics (US), Anne-Claire Barriga (FR), Iza Tarasewicz (PL), Alice de Mont (BE), Anna Konjetzky (DE), Robert Šalanda (CZ) a Viktor Valášek (CZ).

Od 21:00 je naplánována komentovaná prohlídka rezidenčních ateliérů s kurátorkou rezidenčního programu Zuzanou Jakalovou.

404276

Afterparty Pražské muzejní noci 2016 začne v MeetFactory ve 23:00 a potrvá do časných ranních hodin. Závěrečný večírek se ponese ve stylu experimentální elektroniky. V rámci večera vystoupí prospektor post-internetového hudebního vesmíru M.E.S.H. (DE), radikální zvuková experimentátorka KABLAM (SE/DE), producent nekompromisní club music Why Be (DK/DE) a projekt spojující akustické a vizuální umění TOLE (DE/CZ).

Vystoupení M.E.S.H., KABLAM a TOLE jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.

Akce začíná v 19:00 a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarmaVíce informací naleznete na www.meetfactory.cz či na oficiální facebookové události.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit