S dalším létem také přichází období festivalů a v prvním díle tohoto seriálu si povíme, jak tyto festivaly budou letos probíhat a jaký program nám nabídnou.


1. FINLANDIA MÁCHÁČ 2015

448166616_640

Jeden z nejoblíbenějších festivalů u nás, je Finlandia Mácháč. Letos se bude konat 21. a 22. srpna tím bude slavit své 15. výročí. Tento rok se na beach open air festivalu Mácháč představí víc jak 100 DJů. Můžete se těšit na to nejlepší z české-slovenské ale hlavně i zahraniční taneční hudby, především z žánrů jako house, electro, tranc a další. Mácháč bude mít postavené čtyři stage. Páteční scéna bude patřit největším zahraničním hvězdám, druhá stage nabídne program česko-slovenský.

Základní vstupné od 890 Kč /  All Inclusive 2.900 Kč


2. ROCK FOR PEOPLE EUROPE

1802-20150507165032

Dalším z festivalů letošního léta je tentokrát plzeňský ROCK FOR PEOPLE EUROPE, který se toto léto koná od 3. do 5. července. Odehrávat se bude v areálu bývalého depa v Cukrovarské ulici, v okolí řeky Radbuzy a v komplexu bývalých papíren. Můžete se těšit na účinkující, kterými letos budou Motörhead, Guano Apes,  The Ting Tings, Modestep, Movits, Pete Doherty, Fink, The Inspector Cluzo, De Staat, JoyCut, Bottled in England, No metal in this battle a další.

Základní vstupné (jednodenní) 750 Kč / Celofestivalové vstupné 3500 Kč


3. BENÁTSKÁ!

Benatska

Jako další Čechy oblíbený festival je BENÁTSKÁ!. Tento rok se koná ve dnech  23. – 26. 7. 2015. 23. ročník tohoto festivalu se odehraje ve sportovním areálu Vesci u Liberce. Můžete se těšit nejen na hudební vystoupení hvězd, ale i na doprovodný program, ze kterého si každý návštěvník festivalu zajisté vybere. Na festivalu vystoupí legendární metalová kapela Helloween a jako další zahraniční interpret třeba kapela Village People. Dále se můžeme těšit na české kapely a hudební interprety jako Chinaski, Meky Žbirka, Stromboli, David Koller, Vladimír Mišík nebo kapela Rybičky 48. Ubytování na festivalu bude možné od čtvrtka do neděle ve stanovém městečku, v místních hotelech a penzionech, které nabízí okolí Liberce.

Základní jednodenní vstupné na sobotu a neděli 810 Kč / Páteční V.I.P. 1990 Kč / Sobotní V.I.P. 1990 Kč / Celofestivalové základní vstupné 1279 Kč / Celofestivalové V.I.P. vstupné 2990 Kč


4. ČESKÉ HRADY

2015-07-11-CESKE-HRADY-TOCNIK-0---A2

Festival České Hrady se koná i v roce 2015 a to již jedenáctým rokem společně s šestým rokem Moravských hradů. Tato akce v průběhu léta zavíta na osm hradů po celém Česku. A letos se koná 10. 7. – 29. 8. 2015 na hradech Točník, Rožmberk, Kunětická hora, Švihov, Veveří, Bouzov, Hradec nad Moravicí a Bezděz. Můžete se těšit na interprety jako Chinaski, Tomáš Klus, No Name, Wanastowi Vjecy, Anna K, Inékafe, Wohnout, Xindl X, Mig 21, Čechomor, Mandrage, Tata Bojs, Pipes and Pints, Sto zvířat, Monkey Business, Visací zámek, Portless, Desmod, Rybičky 48, PSH, Skyline, Mydy Rabycad, Gazdina roba, Jamestown a další. Pro návštěvníky festivalu budou postavena stanová městečka a  ubytování v hlídaných VIP kempech samozřejmě se sociálním zařízením a občerstvením. Areál festivalu nabídne poprvé také prodejnu občerstvení.

PŘEDPRODEJ: Permanentka 680 Kč / Permanentka + V.I.P. kemp 880 Kč / Pátek 340 Kč / Sobota 440 Kč / V.I.P. kemp (2 dny) 250 Kč

NA MÍSTĚ: Pátek 160 Kč / Sobota 160 Kč / V.I.P. kemp (2 dny) 100 Kč


5. HIP HOP KEMP 2015

g527_source

Na zakončení letních prázdnin je každoročně připravovaný festival, kemp. HIP HOP KEMP, o kterém jsem již psali, se letos koná v srpnu ve dnech 20. – 22. 8. 2015 a to ve městě Hradci Králové. Je to 14. ročník největšího hip hopového festivalu v Evropě. Každoročně se představí více než 500 hudebníků a tanečníků. Hip Hop Kemp je festival, který má neopakovatelnou atmosféru, kterou by měl každý zažít. Ať už máte rádi hip hop v jakékoliv jeho formě, tak na tomto fesťáku si každý přijde na své. Pro odvážlivce čeká na festivalu rajčatová bitva, zápasy v čokoládě, breakdance, válka barev, paintball, bazén či odpočinková zóna a jiné.

V.I.P. permanentka (3 dny) 2600 Kč. / Standartní permanentka (3 dny) 1400 Kč.


A co vy? Vydáte se na letošní české prázdninové festivaly, a nenecháte si ujít jedinečné párty stejně jako my?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit