Britské duo Sam a Hayden do Prahy přijeli prosáklí osmdesátkovým new wavem a post punkem. Zhruba před dvěma lety založili kapelu A Dull Set, se kterou vydali nový singl Mouthfeel a pracují na v pořadí druhém EP.

Zkoumající propast mezi new wavem a post punkem obskurních kapel jako např. The Lines, Sad Lovers & Giants nebo Kino přinášejí čerstvý pohled na tvorbu čerpající z jedné z nejdůležitějších dekád hudební historie.

Energickými živými vystoupeními poodhalují své punkové kořeny, EP ‘What Kind of Spectacle’ však naznačuje čím dál znatelnější cold wave tendence.

“Spadáme mezi postpunk a new wave, i když máme v úmyslu záběr rozšiřovat. Ale když se nás někteří ptají na to, co hrajeme, většinou to zjednodušujeme na ,něco jako postpunk’ a oni na nás pak nenápadně mrknou. Nicméně, inspiroval nás podobný hudební vkus a jistá dávka snobství,” uvedl pro Fullmoon kytarista a zpěvák Sam.

Kapela intenzivně pracuje na novém EP, které by mělo vyjít na jaře. Z něj nyní vypustila první ochutnávku, singl ‘Mouthfeel’ doprovázený propracovaným lyric videem. Skladba zabředává do vod karanténního sentimentu: “Dancing seems like a distant dream of days gone by.”

zdroj: TZ

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit