Místnost plná peří, medvěd na kříži, výpary z terpentýnu a olejových barev nebo možnost pokračovat v šití nekonečné šály. To všechno nabídl čtvrtý ročník Pokojů.

Prvního listopadu ve večerních hodinách se naskytovala poslední možnost navštívit Pokoje4. Přehlídka tvorby mladých nadějí českých vysokých uměleckých škol a vybraných ateliérů byla umístěna na Malou Stranu do Containallu v Cihelné ulici. Vidět se dalo celkem padesát prací z pražských, brněnských, plzeňských, ostravských , libereckých, ústeckých a zlínských škol.

Pokoje a prostory neobydleného paláce k sobě krásně pasovaly, díky čemuž vytvořily lehce undergroundovou a příjemně alternativní atmosféru, která zaplnila jak Cihelnou ulici, tak instagramové účty a jiné sociální sítě. Různorodost instalací umožnila  návštěvníkům prožít padesát různých nálad v jeden den a přispěla tím Containallu k ukončení třetí sezóny na výbornou.

mmm

Pokud jste fanoušky moderního umění, originálního designu a tento podzim jste Pokoje prošvihli, příští ročníky tuhle chybu neudělejte. Stojí to za to!