Místnost plná peří, medvěd na kříži, výpary z terpentýnu a olejových barev nebo možnost pokračovat v šití nekonečné šály. To všechno nabídl čtvrtý ročník Pokojů.

Prvního listopadu ve večerních hodinách se naskytovala poslední možnost navštívit Pokoje4. Přehlídka tvorby mladých nadějí českých vysokých uměleckých škol a vybraných ateliérů byla umístěna na Malou Stranu do Containallu v Cihelné ulici. Vidět se dalo celkem padesát prací z pražských, brněnských, plzeňských, ostravských , libereckých, ústeckých a zlínských škol.

Pokoje a prostory neobydleného paláce k sobě krásně pasovaly, díky čemuž vytvořily lehce undergroundovou a příjemně alternativní atmosféru, která zaplnila jak Cihelnou ulici, tak instagramové účty a jiné sociální sítě. Různorodost instalací umožnila  návštěvníkům prožít padesát různých nálad v jeden den a přispěla tím Containallu k ukončení třetí sezóny na výbornou.

mmm

Pokud jste fanoušky moderního umění, originálního designu a tento podzim jste Pokoje prošvihli, příští ročníky tuhle chybu neudělejte. Stojí to za to!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit