Právě teď probíhá v New Yorku Innovation Summit 2016, kde Nike představuje své horké technologické novinky. To, že se textilní a obuvnický průmysl výrazně změnil a prolíná se s technologiemi, už vnímáme řadu let, ale podívejte, co dalšího nás čeká.

NOVÁ ÉRA ŠNĚROVÁNÍ

Adaptivní šněrování je tu! Nike HyperAdapt 1.0 je odměna za více než deset let výzkumu. Zpochybňuje tradiční chápání a navrhuje konečně zcela odlišné šněrování a perfektní uzamčení nohy v botě.

BOTA NA VZDUCHU

Nike Air VaporMax – to je prostě chození po vzduchu: lehké a konzistentní odpružení pod nohama, které zároveň nabije energií.

PRO SUPER BĚŽCE

Díky Nike Zoom Superfly Flyknit bude každý závod jedinečný. Bota, jejíž každá část může být navržena na zakázku tak, aby se přesně přizpůsobila noze svého majitele. Sprint už nebude jako dřív.

KOPAČKY JAKO „RYCHLÝ FÁRO“

Nová verze bot Mercurial Superfly je navržena s jedním hlavním cílem: dosáhnout maximální rychlosti. Jejich tvůrcem je designér Jeongwoo Lee, který aplikuje své předchozí zkušenosti z navrhování rychlých aut právě při designu fotbalové obuvi. Mezi uživatele bot Mercurial patří i Cristiano Ronaldo: „Jsou jako můj postoj. Jsem totiž přímočarý a agresivní hráč. Tvar bot mi připomíná můj vlastní charakter a hraje se mi v nich velmi dobře.“

BĚH BUDOUCNOSTI S PONOŽKOU

Je to jako obléknout si ponožku, která noze dodá oporu na všech správných místech. Představte si, jak do ní noha hladce vklouzne, nikde nic netlačí a od palce až po kotník obejme chodidlo. Taková je bota LunarEpic Flyknit. Lehká, prodyšná, pevná, kde je potřeba, a skvěle odtlumená.

STARÁ ZNÁMÁ TENISKA AIR FORCE 1 

Nike Air Force 1 Ultra Flyknit je o polovinu lehčí než ta původní basketbalová z roku 1982. Ztratila sice spoustu váhy, ale rozhodně ne esenci původní Air Force 1. Díky materiálu Flyknit je nyní stejně pohodlná jako Nike Roshe One. Navíc se jako jediná teniska z tohoto materiálu může pyšnit klasickým logem v koženém provedení.

A CO BASKET?

Ano, v plátěnkách už se basket také nehraje. Kevin Durant pokřtil své nové Nike Air Zoom KD9. Speciálně navržené, lehké, nízko profilové boty přinášejí vícerozměrný pohyb, pevné uzamčení nohy a ochranu proti nárazu.

Nebo můžete sáhnout po nových Nike Hyperdunk, které díky prodlouženému svršku Flyknit nabídnou super uzamčení nohy v botě a díky Zoom Air po celé podrážce i pocit, jak kdybyste běhali po trampolíně.

FOTBAL BEZ BLÁTA

Všichni fotbalisté ten problém znají. Ano, i tak prozaická věc jako bláto na hřišti má velký vliv na výkon a hlavně rychlost. S Nike Anti-Clog Traction už se bahno na speciální polymerovou podrážku lepit prostě nebude.

KAŽDÝ DETAIL VYLADĚNÝ – OD HLAVY AŽ K PATĚ

Fotbalová souprava Vapor Kits with NikeAeroswift je opravdu v každém detailu vyladěná tak, aby sportovci mohli podat ten nejlepší výkon. Nové revoluční vlákno použité na dresy odvádí pot o 44 % procent lépe než předchozí typ a také schne o třetinu rychleji. Nike nezapomíná ani na ochranu životního prostředí – každá souprava je vyrobena z nejméně 160 recyklovaných plastových lahví.

Ale nebyli opomenuti ani milovníci rychlého běhu. Pro ně Nike připravil kolekci Nike Vapor Track & Field Kits také s technologií NikeAeroswift.

Více najdete na adrese news.nike.com/news/innovation-2016.

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit