Prague Fashion Week 2016 odstartoval. Se začátkem této akce se ve středu 16. 3. uskutečnila v pražské galerii Ex Post v Příčné ulici release party módní kolekce ODIVI x NOBODYLISTEN, která přilákalo mnoho návštěvníků i známých tváří. Ani my jsme nechyběli a přinášíme Vám tím pádem fotoreportáž, kterou pro CZECHMAG nafotil Dominik Bek.

“Poprvé jsme s Odivi kolaborovali minulý rok, kdy se Iva, návrhářka Odivi, na své přehlídce Fashion Weeku inspirovala naším albem VR/NOBODY – Yet,” začíná Nobodylisten vyprávět příběh o tom, jak celý tento projekt vznikal. “Bavily ji texty, barva coveru, celkově jí to prý sedlo do nálady, takže mi jednoho dne zavolala s tím, že by nějaké texty chtěla použít a dát to nějak dohromady.”

01-31-min

Jakub si postěžoval i na svoje dřívější pokusy o proražení do světa módy, které však nebyly zcela tak úspěšné. “Snažím se už třeba 6 let vytvořit nějaké oblečení. Mám za sebou pár neúspěšných pokusů, jako např. Diversity, které prostě nevyšly. Nabídku Odivi minulý rok jsem viděl jako velkou příležitost udělat konečně něco, co bude mít opravdový smysl. K této příležitosti jsme udělali jen pár kousků a protože nás to opravdu hodně bavilo, tak jsme si řekli: ‘Pojďme v tom pokračovat!’.”

01-22-min

“Kolaborace nás baví, dohromady to funguje, já přináším nápady, Iva to dokáže zpracovat ve věci, které budou použitelné, protože v tom já praxi nemám. Nevím, jak správně ušít např. kabát, jen mě vždycky baví nějaká barva, materiál nebo střih. S tím za ní přijdu a ona se mi buďto vysměje nebo řekne: ‘Jo, to je dobrý, to bychom mohli udělat.’ Nakonec jsme si plácli na to, že uděláme opravdu oficiální věc, oficiální brand, takže taková je celá story,” končí Nobodylisten své vyprávění.

01-30-min

“Nobodyho sleduju celkově jako umělce. Jeho první společné kolekce s Odivi jsem si všimla již minulý rok a od té doby mě to zajímá. Dnes jsem se přišla podívat, jak to od minulého Fashion Weeku pokročilo,” svěřuje se nám Teri Blitzen, která na akci také dorazila. “Přemýšlím i o tom, že si něco koupím, moc se mi líbí bombery, ty jsou fakt super,” dodává. Mezi dalšími známými tvářemi byli například Nobodyho parťák Václav Rouček, slovenský producent Dalyb a jeho přítelkyně, blogerka Ttapple.

01-11-min

Na otázku ohledně materiálů použitých k této kolekci ODIVI x NOBODYLISTEN nám Jakub řekl: “Je to taková chlupatá kolekce, ani nevím proč, jen mě to strašně baví. Materiály, které jsme použili, jsou hrozně příjemné a líbí se mi, jak vypadají a jak se chovají na těle.”

01-19-min

“Prostor je pro nás úplně ideální. V jedné místnosti jsme udělali galerii a v druhé prostor na party, s barem, kde si můžete dát drink. Je to přímo v centru města a navíc se tu o to stará kamarád, takže si to celé tak nějak sedlo dohromady,” pochvaluje si Jakub spolupráci s galerií Ex Post, kde se celá událost konala.

01-43-min

“Instalujeme to tu už dva dny, takže jsem z toho všeho trochu unavenej, ale strašně mě to baví a jsem rád za všechny lidi, co se sem přišli podívat, něco koupit a tak dále. Všechno to má takovej pomalejší vývoj, což jsem samozřejmě čekal. Nepředpokládal jsem, že tu najednou bude stát fronta a všechno oblečení bude za hodinu vyprodané. Myslím si, že lidi, co sem přišli, to opravdu zajímá a nejsou tu jen od toho, aby mohli říct, že tu byli a že si dali drink. A za to jsem moc rád,” pochvaluje si na závěr Jakub Nobodylisten Strach.

01-3-min

foto:
Dominik Bek

spolupráce:
Jonáš Jagerčík

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit