Co může mít Aretha Franklin, Kiesza a Pink s Dallas Green společného? Tři skvělé albové počiny letošního začátku podzimu + překvapení na závěr

Kiesza – Sound of a Woman

Nejdřív bych rád napsal o letošním 25 letém objevu z Kanady, která si pro nás připravila svoje debutové album Sound of a Woman.
Už asi každý z nás ten divný song Hideaway s klipem natočeným na jeden záběr, kde zpěvačka tancuje spolu s dalšími tanečníky ulicemi Brooklynu. Upřímně. Já jsem to na první poslech ani nedoposlouchal. Nelíbili se mi to. Pak ale přišel další a další a teď mi Hideaway hraje v iTunes pořád. K němu se ale přidává i zbytek desky, který je na první, druhý, i třetí poslech velmi těžký. Není to normální mainstream, který se vám vryje pod kůži a okamžitě si ho budete pobrukovat. No Enemies je skvělá taneční pecka, která si brzo najde cestu do klubů. What Is Love je srdcervoucí cover známého hitu z dřívějších let. Song Sound of a Woman je ale podle mě aspirantem na další singl a pokud chcete trochu toho erotického náboje, tak ten se dostává s písní Bad Thing, ve které hostuje Joey Bada$$.  Album je skvělá ukázka toho, jak přibližně vypadal taneční pop 90.let.

Aretha Franklin – Aretha Franklin Sings The Great Divas Classics

Americká soulová diva po zdolání všemožných nemocí přichází s novým albem. Tentokrát s albem plných cover verzí, které si vypůjčila od svých kolegyň. Je poznat, kolik let už je na hudební scéně, jelikož se do toho nebojí pořádně opřít tak, jako předvádí například v Rolling In The Deep vypůjčeného od Adele, kde předvádí doslova energický výkon. Věrná klasice zůstala u balady At Last. Kabát baladě ale změnila u songu No One od Alicia Keys, kde dodala veselý ráz. Nechybí také gay hymna lět dřívějších I Will Survive, či I’m Every Woman od již zesnulé Whitney Houston. Aretha je holt docela jiný odvar než naše Helenka.

You+Me – rose ave.

Ptáte se kdo jsou You+Me? Tož pro vás překvapením, ale rebelka Pink se rozhodla zkrotnout, dala se dohromady s Dallas Greenem, též známým jako City and Colour a natočili spolu folkové album. Zní to šíleně? Ano zní, ale funguje to. Už když se na svět dostala první ochutnávka You and Me, poslouchal jsem s otevřenou pusou. Něco tak nádherného jsem dlouho neslyšel. Na albu je ale toho mnohem víc, co stojí za pozornost. Break The Cycle, Love Gone Wong, nebo Capsized dodají letošnímu podzimu tu správnou atmosféru. Ačkoliv jsem za tohle album nesmírně rád, tak stále doufám, že je to jen chvilková odbočka a Pink se vrátí zas zpátky ke svým pop-rockovým hymnám, které plnily arény. Rozhodně ale album stojí za poslech. Ne, že ne.

Tony Bennet & Lady GaGa – Cheek to Cheek

Překvapení na závěr je předělávka jazzových klasik minulého století v podání všemi známé excentrické zpěvačky Lady Gagy s o půl století starším Tony Bennettem. Že Lady GaGa narozdíl od svých kolegyň opravdu zpívat umí, jsme se mohli přesvědčit už několikrát. Tentokrát nám ale servíruje úplně něco jiného. Písně nejsou nazpívány jinak než ve stovkách dalších provedeních, ale v tomhle případě se cení hlavně to, že se písně díky GaGa dostanou i k mladším generacím. Díky tomu slyšíme takové (dřívější) hity jako Anything Goes nebo Firefly, kde oba s jazykem dokáží zázraky. Bohužel jedno z nejlepších se nám dostává jedině v deluxe edici a tím je Bang Bang, kterou všichni známe hlavně díky filmu Kill Bill. Album je příjemná odbočka od Poker Face, Applause a dalších, ale jak jsem říkal už u Pink, tak musím zopakovat i tady… doufám, že je to jen dočasná změna žánru.

(Max Nový)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit