Je první víkend v červnu a v Plzni začíná být rušněji než obvykle. Vlaky i autobusy mířící do hlavního města kultury jsou plné cestujících v typicky černém odění se stany, spacáky, basy piv a řetězy, kam oko dohlédne. Ano… v Lochotínském amfiteátru plzeňské Zoo  se už tradičně koná další ročník Metalfestu, který je kromě příznivců drsného žánru a bezpočtu stánků nabízejících slavný místní zlatavý mok, plný metalových hvězd z celého světa.

Vystoupení Accept na Metalfestu 2015 Zdroj:http://www.metalfestopenair.cz/sites/default/files/styles/slideshow/public/image007.jpg?itok=8kDa5oub
Vystoupení Accept na Metalfestu 2015 (zdroj: www.metalfestopenair.cz)

Již 5. června obsadili metalový fanoušci louky kolem plzeňské zoologické zahrady s jediným cílem: užít si víkend ve znamení hudby, nezapomenutelné atmosféry, piva a nekonečných nocí plných zábavy. Extrémní teploty byly sice nevyhnutelné, ale to množství účastníků nijak nesnižovalo. Ba právě naopak. Letošní ročník navštívil rekordní počet 7 000 metalistů nejen z různých koutů republiky, ale i sousedního Německa či ostrovů Velké Británie.

Festival odstartoval v pátek odpoledne a to rovnou s plným nasazením. Ještě tentýž večer zářily v programu jména jako Moonspell či Arch Enemy.
Už během příprav na portugalského velikána areál zaznamenal zvýšený počet diváků, kteří se hrnuli pod pódium a na přední lavičky hlediště. Začal pravý metalový masakr…battles, kotle, nespoutané prožitky a ovace. Následoval druhý, a pro tento večer poslední, interpret. Setmělo se a bylo tedy jasné, že publikum se nevyhne efektní light show. Arch Enemy nezklamali. Show byla velkolepá, energická a diváky rozproudila na plné obrátky.

Vzhledem k tomu, že sobotní počasí zacházelo do tropických hodnot, nadešel čas pro povolanou záchranu. Hned vedle pódia se usadil hasičský vůz, který osvěžoval rozpálené metalisty v pauzách mezi jednotlivými interprety. Ani sobota nepostrádala velká jména a večer rozezněla reprobedny trashmetalová kapela Testament a power metalový Edguy.

Ani poslední den, navzdory pesimistickým vyhlídkám meteorologických stanic , nepřekazil pořadatelům úmysly. Ačkoli někteří své stany sbalili v obavách před potopou a bahenní lázní, se kterou měli zkušenosti z minulého ročníku, většina zůstala.  Návštěvníci si neděli vychutnali se vším všudy . zakončení v podobě Eluveitie a Accept se nesetkalo s výrazně menší účastí.

Letošní Metalfest se tedy vydařil  ke vší spokojenosti jak kapel a pořadatelů, tak i většiny osazenstva. Byl sice spíše pro příznivce heavymetalového žánru, ale i ti, co dávají přednost tvrdším stylům, si přišli na své.

A co vy? Byli jste také mezi účastníky Metalfestu 2015? Napište nám své zkušenosti a názory.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit