Je první víkend v červnu a v Plzni začíná být rušněji než obvykle. Vlaky i autobusy mířící do hlavního města kultury jsou plné cestujících v typicky černém odění se stany, spacáky, basy piv a řetězy, kam oko dohlédne. Ano… v Lochotínském amfiteátru plzeňské Zoo  se už tradičně koná další ročník Metalfestu, který je kromě příznivců drsného žánru a bezpočtu stánků nabízejících slavný místní zlatavý mok, plný metalových hvězd z celého světa.

Vystoupení Accept na Metalfestu 2015 Zdroj:http://www.metalfestopenair.cz/sites/default/files/styles/slideshow/public/image007.jpg?itok=8kDa5oub
Vystoupení Accept na Metalfestu 2015 (zdroj: www.metalfestopenair.cz)

Již 5. června obsadili metalový fanoušci louky kolem plzeňské zoologické zahrady s jediným cílem: užít si víkend ve znamení hudby, nezapomenutelné atmosféry, piva a nekonečných nocí plných zábavy. Extrémní teploty byly sice nevyhnutelné, ale to množství účastníků nijak nesnižovalo. Ba právě naopak. Letošní ročník navštívil rekordní počet 7 000 metalistů nejen z různých koutů republiky, ale i sousedního Německa či ostrovů Velké Británie.

Festival odstartoval v pátek odpoledne a to rovnou s plným nasazením. Ještě tentýž večer zářily v programu jména jako Moonspell či Arch Enemy.
Už během příprav na portugalského velikána areál zaznamenal zvýšený počet diváků, kteří se hrnuli pod pódium a na přední lavičky hlediště. Začal pravý metalový masakr…battles, kotle, nespoutané prožitky a ovace. Následoval druhý, a pro tento večer poslední, interpret. Setmělo se a bylo tedy jasné, že publikum se nevyhne efektní light show. Arch Enemy nezklamali. Show byla velkolepá, energická a diváky rozproudila na plné obrátky.

Vzhledem k tomu, že sobotní počasí zacházelo do tropických hodnot, nadešel čas pro povolanou záchranu. Hned vedle pódia se usadil hasičský vůz, který osvěžoval rozpálené metalisty v pauzách mezi jednotlivými interprety. Ani sobota nepostrádala velká jména a večer rozezněla reprobedny trashmetalová kapela Testament a power metalový Edguy.

Ani poslední den, navzdory pesimistickým vyhlídkám meteorologických stanic , nepřekazil pořadatelům úmysly. Ačkoli někteří své stany sbalili v obavách před potopou a bahenní lázní, se kterou měli zkušenosti z minulého ročníku, většina zůstala.  Návštěvníci si neděli vychutnali se vším všudy . zakončení v podobě Eluveitie a Accept se nesetkalo s výrazně menší účastí.

Letošní Metalfest se tedy vydařil  ke vší spokojenosti jak kapel a pořadatelů, tak i většiny osazenstva. Byl sice spíše pro příznivce heavymetalového žánru, ale i ti, co dávají přednost tvrdším stylům, si přišli na své.

A co vy? Byli jste také mezi účastníky Metalfestu 2015? Napište nám své zkušenosti a názory.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?