Po třech zahraničních dílech se podcastová série hudebního serveru Xplaylist.cz vrací zas jednou domů.  Autorem nejnovějšího podcastu je DJ a producent Pluge. Jeho jméno sice nepatří k všeobecně známým, zbystřit by ale měli zejména příznivci kvalitní taneční elektronické hudby. Lukáš Pihávek, jak se Pluge jmenuje občanským jménem, je jedním za zakladatelů digitálního labelu Transporta Records, který se ze skromných začátků vypracoval mezi nejzajímavější vydavatelství na poli undergroundového techna.

XPLAYMIX_pluge_promopic2

Začátkem listopadu tu Pluge vydává čtyřskladbové EP Identity, na kterém dvě nové skladby doplní remixy od Wetrixe a domácí technolegendy Elektrabela. Při této příležitosti namíchal Pihávek příspěvek do podcastové série XPLAYMIX, ve kterém odhaluje inspirační zdroje své tvorby. „Tracky, které jsem vybral, budou znít dobře i za dvě stě miliónů let a dál,“ tvrdí o svém mixu. Jmenovitě jde např. o skladby od British Murder Boys, Shifted či Sandwell District, dojde ale i na překvapení, jakým je Aphex Twinův remix skladby At The Heart Of It All od Nine Inch Nails. Bonusem je pak několik dosud nevydaných skladeb z Plugeho dílny včetně ukázky z nadcházejícího EP.

Podcastová série XPLAYMIX nedávno oslavila své první narozeniny. Autory jednotlivých dílů série jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění – v minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Petr Dorůžka, Aid Kid či Prof. Neutrino, ze zahraničních umělců do série přispěli mj. Greg Roberts (Dreadzone), kapela Vessels nebo Phon.o. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE