Paříž. Přesně tam se od 25. října do 27. listopadu usadí Red Bull Music Academy a s ní také nabitý multikulturní program plný koncertů, workshopů, veřejných přednášek a uměleckých výstav.

Podle New York Times byla Red Bull Music Academy vůbec nejpromyšlenějším a nejlépe zorganizovaným městských festivalem roku 2014. Na všech místech, kde se akademie objeví, po sobě zanechá kreativní prostředí plné nápadů. Od roku 1998 už objela prakticky celý svět a v hudební branži se etablovala jako instituce, která podporuje tvůrčí výměnu mezi talentovanými bardy lokálních scén a mezinárodně uznávanými a respektovanými umělci.

RBMA_TOKYO_2014

Ani letos nebudou na Red Bull Music Academy chybět český a slovenský zástupce. Jako zvláštní hosté do Paříže vyrazí DJ a producent Jakub “NobodyListen” Strach a talentovaný slovenský producent a zpěvák skupiny NVMERI, Mr. X Pišta FVLCRVM Kralovič. Oba se letos v únoru zúčastnili pražského Red Bull Music Academy Bass Camp.

Do Evropy se letos Red Bull Music Academy vrací poprvé od roku 2011. Kam jinam by mohla zamířit než do uměním pulzující metropole, jakou je Paříž? Jen málo měst může obstát v souboji s hlavním městem Francie, které je centrem historického umění, ale zároveň inkubátorem moderní tvorby. Ta se zde formuje, aby pak promlouvala do výtvarného umění, módy, filmu nebo designu po celém světě.

A tak to funguje už celá staletí. Paříž ale rozhodně nezamrzla v čase. Právě střet tradice a pokroku dělá z tohoto „města světla“ ideální místo pro letošní Red Bull Music Academii, jejímž poselstvím je ctít jak kultovní osobnosti kultury, tak nové tváře s velkou budoucností.

Informace o všech akcích, přehlídkách a výstavách sledujte na redbullmusicacademy.com/paris!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit