Je jakousi úsečkou, spojující americký stát Connecticut s naší matkou všech měst Prahou. Piqi Miqi se v Americe narodil a vyrůstal, během vysoké školy ale zavítal do srdce Evropy, kde se na dlouhou dobu usadil. Zde tvoří jako nezávislý hudebník, zpěvák a skladatel melodie a tóny, které se ti rychle a bez ostychu dostanou pod kůži.

Sám svoji tvorbu definuje jako kombinaci všech možných žánrů a stylů, přesnou definici byste hledali asi těžko. Vyzkoušel si hip hop i rap, nyní se přibližuje spíše k funku, soulu, synth popu, či r’n’b. Je fuk, jak to nazvete, podstatné je to, že je to sakra dobrý. Piqimu Miqimu záleží i na celkové vizáži jak svých klipů, tak sebe samotného… tady je jeho portrét.

video by pomegranate.cz

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?