Je jakousi úsečkou, spojující americký stát Connecticut s naší matkou všech měst Prahou. Piqi Miqi se v Americe narodil a vyrůstal, během vysoké školy ale zavítal do srdce Evropy, kde se na dlouhou dobu usadil. Zde tvoří jako nezávislý hudebník, zpěvák a skladatel melodie a tóny, které se ti rychle a bez ostychu dostanou pod kůži.

Sám svoji tvorbu definuje jako kombinaci všech možných žánrů a stylů, přesnou definici byste hledali asi těžko. Vyzkoušel si hip hop i rap, nyní se přibližuje spíše k funku, soulu, synth popu, či r’n’b. Je fuk, jak to nazvete, podstatné je to, že je to sakra dobrý. Piqimu Miqimu záleží i na celkové vizáži jak svých klipů, tak sebe samotného… tady je jeho portrét.

video by pomegranate.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit