Po několika měsících se do pražské Uhelny vrátil slovenský rapper Pil C. Nevystupoval tam však sám, spolu s ním vystoupil i narozeninový oslavenec Candymane a pár dalších hostů.

Před show měl být ještě v obchodě Queens Meet and Greet s Pil Cm, který se však nekonal kvůli nečekaným problémům s autem, které se Pil Cmu přihodily cestou do Prahy. Kvůli tomu stihl přijet tak akorát na koncert. Meet and Greet však byl přesunut na další den a dostaneme se k němu ještě později.

Show

O lístky na koncert byl ještě větší zájem než minule, takže klub se každou minutou víc a víc plnil. Show začala sety od Dje Foxe a DjRo. Pár minut po půl dvanácté již přišel Candymane. Zahrál jak jeho starší věci, tak věci z nového alba, které připravuje. Oslavili jsme jeho narozeniny a pak přišli hosté.

91120

Jako první host přišel Metrix, což bylo opravdu velké překvapení, jelikož tam nejdříve přišel v masce Řezníka s puštěným songem “Pořád Jenom Hate”. Candymane mu pak sundal masku a Metrix nám zarapoval, dal beatbox a všechno, co z něj zkrátka dělá Metrixe. Před vystoupením Pil Cho přišli ještě 2 hosté, jeden z nich byl Haades a přišlo mi, že jeho naprosto nikdo neznal.

91123

Special Beatz ještě pustil pár tracků, jedním z nich byl i remix Hella Hoes od Pil Cho a pak už přišla show, z které si pamatuji jen to, že to bylo opět peklo, stejně jako minule. Lidé se tlačili na sebe, každý chtěl být vepředu, někteří již dokonce seděli na pódiu, uprostřed do sebe lidé naráželi a co jsem slyšel, někteří i odešli, protože se tam objevilo pár jedinců, kteří tam nebyli kvůli hudbě, ale jen kvůli tomu, aby někoho zmlátili. Kdyby show proběhla bez přítomnosti těchto lidí, bylo by to opravdu o dost lepší.

91157

Meet & Greet v Queensu

Druhý den, tedy v sobotu, proběhl v Queensu již zmíněný Meet and Greet, na kterém se však objevilo jen pár lidí, což se dalo asi i čekat. Sraz se konal od dvanácti hodin a moc lidem se asi nechtělo vstávat. Pil C se ale každému, kdo přišel, 100% věnoval a já se ho stihl zeptat i na pár otázek. Spolu s ním přišel i Special Beatz a Cortez, producent z Hypno 808.

IMG_4741

Jak se dostal Fobia Kid do Comebackgangu? 

Pil C: Velmi jednuše, neboť většina lidí v Comebackgangu je z Oravy, z Dolního Kubína a Fobia Kid je z Námestova, což jsou dvě sousední města. Kluci se už poznají dlouho a je výborný rapper, má výborné punchlines a celé to do sebe zapadlo. Zároveň si spolu hodně rozumíme a tak.

Když jsme tu teď v Queensu, tak bych se tě chtěl zeptat, jaké byly tvoje první lepší tenisky? 

Pil C: První lepší tenisky, co jsem si koupil, byly určitě Rick Owens z klipu Já vs. Celý Svet a dal jsem za ně nějak okolo 500 €. Pak už to šlo nějak samo, jak jsem si kupoval další a další modely.

Pil C mimochodem odešel z Queensu s novými Ultra Boosty, stejně tak i Special Beatz.
Pil C mimochodem odešel z Queensu s novými Ultra Boosty, stejně tak i Special Beatz.

Co koncert v Uhelně? Co lidi a celkově, jak se ti tam hraje? 

Pil C: Uhelnu mám rád, protože jsme tam hráli už koncem minulého roku, tuším, že v listopadu, s Egem a už předtím byl full house. Lidi byli dost pohodě, pogovali, bavili se, totální punk. A to stejné bylo i včera, měli jsme tam nějak okolo 700 lidí, kteří znají texty a užili si celý koncert. Ten klub je velmi dobrý v tom, že má dobrou infrastrukturu, co se týká backstage, až přes bary a tak. Super věc je i to, že když skončil koncert, vyjeli jsme akorát výtahem nahoru a tam už byl náš pokoj, takže jsem velmi spokojený. Vždy se tam rád vrátím.

IMG_4756

Pak přišel na řadu Special Beatz, kterého jsem se zeptal, kde se v blízké době (po rozsáhlejší spolupráci na albu Detektor 2) objeví jeho produkce. Řekl mi, že teď už jen nejspíš Pil C a Rytmus, dál že si řeší svoje věci, jako singly apod.

To, že se v Queensu neobjevilo zas tolik lidí, všemu dávalo takovou lepší a příjemnější atmosféru, dostalo se opravdu na každého a každý si mohl přijít bez problémů pro fotku, podpis a nebo prostě jenom tak pokecat.

foto:
Dominik Řezníček,
Věra Svoboda

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit