Plnovous je jedním z aktuálně nejdiskutovanějších módních doplňků. Ne každý si ho může dovolit, a ještě méně mužů ví, jak se o něj správně starat. V dnešní době nestačí pouze si nechat vousy narůst a dále už jen čekat, jak se na ně začnou lepit baby. Nepěstěný plnovous je stejný jako zkažený dech a špína za nehty – ke správnému chlapovi se nehodí.

Jak tedy na perfektní plnovous?

1. Krmě pro vaše vousy

Není nic horšího než slabý, ochablý vous. Proto musíte správně jíst, aby byly vousy silné, zdravé a rostly do patřičné délky. Pro prvotřídní vous zahrňte do Vaší stravy pořádnou porci proteinů. To však neznamená, že máte běžet do obchodu pro proteinové tyčinky. Zařaďte ovšem na svůj jídelníček ořechy, syrovátku, lososa nebo čočku. Přestože byl Pepek námořník zcela bez vousů, špenát neopomíjejte. Pomáhá udržet kořínky vousů náležitě silné a zdravé. Pokud máte strach z vypadávání, soustřeďte se na potraviny s vysokým obsahem B7.

2. Vyvarujte se mýtům

Nevěřte všemu, co slyšíte. Časté holení neznamená rychlejší růst nebo hustější plnovous! Hustotu vousů určuje počet vlasových cibulek a rychlejšího růstu docílíte hlavně správnou stravou a výživou. Vytrhnutý šedivý vous znovu vyroste šedivý. Pokud však máte z šedých vousů strach, omezte kouření. Pokud trpíte na svědění a zarudnutí pokožky, pořiďte si kvalitní kosmetiku pro muže. Občasný peeling obličeje vás zbaví odumřelých kožních buněk a pleť pod vousy si tak náležitě uleví.

3. Přestal se holit, přestal se starat

Vousy vyžadují péči stejně jako vlasy nebo nehty. Neupravené vousy vypadají stejně blbě jako neupravený účes, možná ještě hůř. Pokud chcete, aby vás někdo políbil, to poslední, co chcete je, aby z Vašich vousů věděl, co jste měl k snídani. Správná a pravidelná péče zajistí, že váš plnovous bude skutečnou ozdobou, nikoliv vadou na kráse. Naštěstí se již na trhu dá sehnat kvalitní kosmetika pro mužný plnovous. Ale pozor! Nejde jen o vosk na vousy! Vosk se používá hlavně ke stylingu. Mezi “must have” při péči o vousy však patří zejména olej nebo balzám pro vyživení a hydrataci a šampón pro odstranění nečistot. Kvalitní českou kosmetiku nabízí například AngryBeards.cz. Najdete zde vše, co vaše vousy potřebují a za slušnou cenu.

4. Kadeřnice nebo barber?

Ke kadeřnici jednou za měsíc? Na to zapomeňte! S pořízením vousů si rovnou pořiďte i dobrého holiče. Naštěstí spolu s rozmáháním plnovousů vznikají i kvalitní barber shopy. Do “jako obvykle” zastřihnutí vlasů nyní zařaďte i váš vous. Slušivý střih vousů dodá vašemu obličeji charakter a dobrý barber vám jistě poradí, jak získat ten nejlepší skvost mezi plnovousy.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit