“First time in five fucking years… unbelievable what took you so long! What took you so long?” tak po DJ setu Davida Kennyho alias Pearson Sound reagoval moderátor na Boiler Room x Dekmantel Festival v roce 2016. Pražské publikum už sice jednou mělo tu čest, nicméně jsou to téměř tři roky. Pearson Sound se v květnu vrací do Prahy.

Kdybych měl vyjmenovat všechny úspěchy a aktivity, kterými je ověnčena jedna z nejžádanějších hvězd ostrovní elektroscény, tak bych nemusel dělat nic jiného. Za všechny bych uvedl, že Pearson Sound se stabilně drží v Best 100 DJs na Resident Advisoru, pravidelně vystupuje na BBC Radio 1 a taktéž se podílel na založení Hessel Audio label. Na to, až se vrátí do Prahy jsme museli čekat téměř tři roky, ale na druhou stranu se nevrací s prázdnou.

V listopadu minulého roku vydal nové EP s názvem Rubble, které se lehce odklání od zažitých post-dubstepových textur a snad vůbec poprvé zabrousil do vod acid techna. Track s názvem “Earwing”, který je vlajkovou lodí nového EP se nejen svým zvukem, ale také videem od audio-vizuální umělkyně Leila Ziu odkazuje na první polovinu devadesátých let a post-internet kulturu.

V pražském klubu swim se Pearson Sound představí na celovečerním ravu společně s DJs Losko a Hardware, a to už 17. května.

~ FACEBOOK EVENT ~

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?