Slovenský producent Samuel Štefanec se stal jedním z objevů loňského roku. Má to dokonce potvrzené i oficiálně – projekt Bulp, který tvoří se svojí sestrou Janou, získal cenu Radio-Head Award právě v kategorii Objev roku.

Stačilo k tomu jediné EP, které sourozenci Štefancovi vydali v září 2015. Pětiskladbové EP Endian je poučené trendy „organické elektronicky“ reprezentované jmény jako Moderat, James Holden nebo Mount Kimbie, zároveň je v něm ale něco ze středoevropské melancholické melodičnosti.

bulp8s

Českému publiku se Bulp dosud koncertně představili jen dvakrát – loni v září hráli spolu s projektem Panáčik v brněnském Kabinetu múz a o měsíc později předskakovali v Akropoli rakouským HVOB. Další šance se naskytne v sobotu 25. 6., kdy sourozenci Štefancovi vystoupí v rámci festivalu United Islands Of Prague v pražské Meetfactory. Při té příležitosti připravil Samuel Štefanec pro server Xplaylist.cz podcast, ve kterém odkrývá své inspirační zdroje v rozpětí od IDM přes alternativní hip-hop až po zmíněnou organickou elektroniku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit