Olomoučtí Leeb0rn vydali novou desku Hauau, která pro ně v mnohém představuje nový začátek. Od předchozího EP Reach One’s Destination (2021) kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice Dominika a Jan Srostlíkovi. To se podepsalo na více introspektivních textech, ale i na proměně zvuku, který je paradoxně bohatší, než tomu bývalo dříve.

Texty byly u nás obou víc deníkové. Někdy jsme byli zaskočeni tím, co ten druhý cítí. Témata popisující zklamání ze světa, pocit stagnace a babrání se v minulosti, tužby, které ženou lidi spíš do záhuby než ke štěstí. Ale také uvědomění si, že máme v tom druhém spřízněnou duši a že je dobré odpouštět druhým i sobě. Shrnuto jednou větou je to deska o sebepřijetí,” říká k povaze desky Jan Srostlík. „Na desce se objevuje téma partnerství v různých podobách. Některé písničky jsou založeny na snech, takže vyvěrají přímo z hloubi duše. Některé jsou psané v afektu a bez cenzury. Jedinou autocenzurou je vlastně snaha o vybroušenost formy. Je to zkrátka velmi upřímná deska, jejímž cílem nikdy nemělo být dobývání nějakých žebříčků,” doplňuje Dominika Srostlíková.

Na zvukové paletě nahrávky se podepsalo, že Dominika Srostlíková ve většině skladeb odložila paličky a rytmické stopy nahrála pomocí bicích automatů, aby mohla hrát na autoharfu, zatímco Jan Srostlík nahrál kytarové a basové party. Při společném hledání finální podoby celkem třinácti písní dali větší prostor syntezátorům, efektům a experimentování se zvukem.

Leeb0rn desku Hauau nahráli v závětří zkušebny, mixoval ji Jan Šamánek a masteroval Tomáš Karásek z Gargle & Expel. Deska vyšla 23. února jako self release na Bandcampu a na streamovacích platformách. Předcházely ji dvě live sessions písní City Blue a Bond nahrané ve studiu Ziki Records. Kapela desku živě představila jako trio spolu s klávesistou, kytaristou a zpěvákem Denisem Bujkem. Nejbližší koncert proběhne v Hradci Králové v Klubu č. p. 4.

Kde můžete Leeb0rn sledovat?

Facebook: https://www.facebook.com/Leeb0rn/
Instagram: https://www.instagram.com/Leeb0rn/
Bandcamp: https://leeb0rn.bandcamp.com/
Linktree: https://linktr.ee/leeb0rn

Kde si můžete Leeb0rn v blízké době poslechnout?

9/3 Hradec Králové, Klub č. p. 4 – https://www.facebook.com/events/1042954910116989/
10/3 Praha, Cross Club – https://www.facebook.com/events/1139497597431867/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit