Řecko, to je synonymum pro krásnou dovolenou, kterou si užijete nejen na azurové pláži, ale také procházkami po architektonických skvostech starověku a poznáváním bohaté historie regionu, v němž se dnes rozhodně nikam nepospíchá. Kdo by rád ochutnal další skvělé jídlo? Samozřejmě, gurmánem je v dnešní době plné zajímavých receptů snad úplně každý. Příprava je také snadná, hlavní je, aby bylo použito prvotřídních surovin, díky nimž se zavděčíte i náročnějším hostům nejen u svátečního stolu.

Objevujte nové, nechte se trochu inspirovat

Když se řekne olive oil, rozzáří se oči mnohých, kteří už měli tu čest s variantou z rodinných farem. Olivový olej je totiž surovinou, na níž musí producentovi opravdu záležet a která se také nedá nijak odbýt. Když se připravuje s láskou, bude chutnat mnohem lépe, to není jen nějaké klišé. Naopak, za studena lisovaný řecký olivový olej, jenž pochází z Lakónie, je oblíbenou značkou gurmánů a šéfkuchařů, jimž pomáhá dostat se na vrchol popularity. Pravda, Řekové jsou proslulí svými mléčnými výrobky, ale i rajčaty, která naberou na slunci nádherné odstíny tmavě červené, lákající k ochutnání.

Co však proslavilo pevninské Řecko nebo také Krétu ze všeho nejvíce, je olivový olej, jemuž prospívá spojení s mořskými rybami, těstovinami, steaky i zeleninou na grilu. Záleží jen na jediném aneb na co máte dnes chuť? Možnosti jsou totiž velmi pestré a nemusíte zůstávat jen v Řecku, vyzkoušejte i speciality z jiných koutů světa. Sto lidí znamená sto chutí, praví okřídlený slogan, který platí naprosto univerzálně. Extra panenský olivový olej prospěje lepšímu trávení a dodá více chuti do života, tím však bonusy ještě nekončí. Krásně totiž provoní celou kuchyni a inspiruje vás do přípravy dalších receptů, kde kombinujete dosud nepoznané.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit