Oslava lokální sneaker kultury proběhla v Dubaji na akci Sole DXB. Nike ve svém SNKRS boxu představila novou kolekci, která oslavuje minulost, přítomnost i budoucnost Nike Basketball. Hosty byly např. sneaker ikona, DJ, autor a street basketbalista Bobbito Garcia, designér Aaron Cooper či bývalý profesionální hráč Scottie Pippen.

Basketbal, více než kterýkoli jiný sport, zanechal silný otisk v populární kultuře, která sahá daleko za hranice hřište. “Tak nějak to začalo, protože profesionální hráči venku běžně nosili boty určené na hřiště a to se vtisklo do hlav mladé generace,” popisuje Bobbito Garcia. “Děcka z celého New Yorku tak začala nosit basketbalové tenisky na ven, protože nejvíc cool člověk v New Yorku byl právě basketbalista a všichni od něj okoukávali jeho styl.”

Bobbito Garcia
Bobbito Garcia

Od vstupu značky Nike na pole basketbalu s modelem Bruin and Blazer v roce 1972 začalo šílenství okolo tenisek i představ sportovců, umělců, designerů, hudebníků, skateboardistů a dalších, jak by takové tenisky mohly vypadat. Nová kolekce 12 Soles oslavuje tento obrovský boom s modely, které definují minulost, přítomnost i budoucnost basketbalu a sneaker kultury.

Některé z těchto tenisek jsou neúprosně spojeny s důležitými momenty, dechberoucími výkony sportovců a historií, jiné svůj příběh začaly teprve psát. Ne nadarmo tak kolekce 12 Soles obsahuje modely jako Nike Air Force 1 (včetně svých nejnovějších iterací, SF AF-1 a AF-1 Upstep Warrior), Nike Air Max 2 Uptempo, Nike Uptempo, Nike Uptempo 97 a Nike Air Foamposite Pro. Ty doplnily jedny z nejpopulárnějších bot z nynější doby: Nike Kobe XI Elite Low Nike Zoom KD 9, Nike Kyrie 2 a Air Jordan XXXI. A třešničkou na dortu jsou Jordan ikony Air Jordan IX Retro, Air Jordan XI Retro a Air Jordan Retro XVI.

12-soles_tile_63789_3_preview

Pojítkem mezi všemi těmito modely je jejich nepopiratelná sportovní DNA, která pochází z neúnavné práce na designu bot zároveň splňující veškeré potřeby sportovce. “V Nike navrhujeme pro sportovce. Posloucháme jejich hlas a práci pro tvorbu průlomových produktů, které napomohou k jejich lepšímu výkonu a pocitu,” vysvětluje designér Aaron Cooper. “Když navrhujete s tímto jediným cílem, často vytvoříte něco převratného. A jako designér, vidíte svou práci propojující hřiště se streetovou kulturou – a to je opravdu vzrušující přidaná hodnota.”

aaron-cooper-2_3_preview
Aaron Cooper

Modely z kolekce 12 Soles byly představeny na Sole DXB a budou k mání od 3. prosince na nike.com.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit