Před dvaceti lety Nike představil stříbrné boty Air Max 97, které byly inspirovány průmyslovou úpravou horských kol. Od té doby se tento model stal velmi populárním, nejen pro svůj design, ale i díky pohodlí, které poskytuje. Nyní však designéři přišli s něčím ojedinělým, boty vyzdobili neřezanými krystalky Swarovski, které podtrhly zářivý a originální vzhled tohoto modelu.

Celý nápad se zrodil při cestě týmu Nike do společnosti Swarovski ve Wattensu v Rakousku, kde se dozvěděli mnoho o historii a vývoji výrobků Swarovski (mezi ně patří šperky a hodinky, oblečení, tkaniny, výzdoba interiérů či automobilů). Skupinu vývojářů z NikeWomen nadchla zejména tkanina Crystal Fabric. Tento materiál obsahuje přibližně 1.7 milionů krystalů na jeden metr čtvereční.

“Byl to velmi vzrušující projekt z hlediska materiální inovace,” říká Marie Crowová, ředitelka materiálového designu pro NikeWomen. “Nejvíce nás nadchla látka Crystal Fabric pro svůj úžasný lesk a trvanlivost, proto jsme se rozhodli ji použít na ikonické Air Max 97.”

Swarovski Crystal Fabric je na botě připevněna pomocí tepelného roztažení bez jakéhokoliv prošití a v takovém rozmístění, aby se při pohybu světlo lámalo a bylo docíleno maximálního jasu a třpytu. Jeden pár Nike Air Max 97 ve velikosti 7 má na svém svršku přibližně 55,960 krystalů. Na jaře byly představeny boty v černé barvě, nyní však přichází novinka v barvě stříbrné. Tento jedinečný design Air Max 97 je příkladem toho, jak se dynamický tvar obuvi propojí s lehkostí a elegancí.

Je to vůbec poprvé, kdy vývojáři Nike spojili drahocenný materiál s obuví Air Max 97. Je nám ctí být součástí této kreativní spolupráce s Nike,“ říká výkonný člen společnosti Swarovski, Markus Langes-Swarovski.

Nike Air Max 97 “Swarovski” bude celosvětově k dostání od 7. září ve všech dámských velikostech v počtu 2100 kusů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit