V Nike se tentokrát zaměřili speciálně na ženy, které jsou tělem i duší zapálenými sportovkyněmi. Ale dámy, nebojte, nemusíte běhat pouze profesionální maratony, abyste ocenily funkčnost, pohodlí a výkon technologie, která byla použita pro novou úpravu modelu Nike Air Zoom Pegasus. Tento model přichází v novém designu a je vyladěn přesně pro dámskou nohu.

Model Pegasus poprvé spatřil světlo světa už v roce 1982, proto aktuální verze nese název Nike Air Zoom Pegasus 35. Byl pojmenován po bájném koni, který uměl létat. Při běhu v těchto teniskách budete mít pocit, jako byste to uměly také.

Za 35 let od vzniku prvního prototypu se do jedinečného designu promítl technický pokrok a nové Pegasus 35 jsou inspirovány závodní botou Nike Zoom Vaporfly 4% a vůbec poprvé přináší speciální podešev Nike Zoom Airbag po celé délce. Ta se postará o výkonnou odezvu na jakémkoli typu terénu, hlavně když vyčerpané budete potřebovat maximální podporu.

Co se ještě změnilo?

Vroubkovaný jazyk usnadní obouvání a zouvání, límec u kotníku byl přesunut dále od achilovky, abyste při běhu měly větší pohodlí. Návrháři se také inspirovali dvěma airbagy, které známe z předchozích verzí boty Pegasus, a vytvořili zbrusu nový typ podobný tvaru Vaporfly 4% z uhlíkových vláken. Ten umožňuje citlivější odpružení, které zlepšuje trakci a pružnost. Zkosená pata a gumový proužek podél podrážky pomáhají se správným došlapem a při přechodu z paty na špičku. A vyvýšené gumové sekce ve spodní části boty se starají o trakci.

Nike Air Zoom Pegasus 35 budou dostupné od 15. května na nike.com a u vybraných prodejců.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE