Dva odlišné sporty, dvě různé osobnosti, ale stejné sportovní ideály. Fotbalová hvězda Neymar Jr. a basketbalová legenda Michael Jordan společně ve spolupráci s Nike navrhli botu, která oslavuje slavný design Jordan V a přidává novou moderní inspiraci. Kopačky NJR × JORDAN Hypervenom obuje Neymar i na sportovní události roku, letních olympijských hrách ve své rodné Brazílii. 

Neymar byl od dětství fanouškem Michaela Jordana, který zase oceňuje fotbalistův styl, a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Spolupráce dvou sportovních legend tak díky vzájemnému respektu přinesla originální výsledky. „Jsem z té spolupráce mezi Neymarem a Jordan Brand nadšený,“ říká Michael Jordan. „Jsem jeho fanoušek, mám rád jeho kreativitu, styl a zápal pro hru.“ 

Kopačka NJR × JORDAN Hypervenom vychází z klasické Jordan V, která patří mezi Neymarovy nejoblíbenější modely. Z původního designu zůstal na nových Hypervenom zachovaný motiv žraločích zubů, které se táhnou kolem podrážky. Lesklý jazyk se proměnil do výrazné a lesklé Nike Swoosh na špičce. Na podrážce se opakuje typický jordanovský motiv šedého cementu.

Ikonický Jumpman na nových botách samozřejmě nemohl chybět. Na kopačce se objevuje hned třikrát – u paty, na podrážce a na vnitřním polstrování. Neymar se tak stal prvním fotbalistou, který má tento slavný znak na své kolekci. Odkazů na basketbal je na kopačkách ale víc, pravá bota nese číslo 23 podle Jordanova dresu. Na levé botě ji doplňuje Neymarova 10. Tkaničky na počest Neymarova syna zdobí jeho iniciály, DL, a motiv brazilské vlajky.

NJR × JORDAN 06

Kolekce NJR × JORDAN zahrnuje kromě kopaček Hypervenom i sportovní oblečení a tréninkové boty. Všechny modely jsou dostupné na Nike Football App a také na nike.com.

 

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE