Dva odlišné sporty, dvě různé osobnosti, ale stejné sportovní ideály. Fotbalová hvězda Neymar Jr. a basketbalová legenda Michael Jordan společně ve spolupráci s Nike navrhli botu, která oslavuje slavný design Jordan V a přidává novou moderní inspiraci. Kopačky NJR × JORDAN Hypervenom obuje Neymar i na sportovní události roku, letních olympijských hrách ve své rodné Brazílii. 

Neymar byl od dětství fanouškem Michaela Jordana, který zase oceňuje fotbalistův styl, a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Spolupráce dvou sportovních legend tak díky vzájemnému respektu přinesla originální výsledky. „Jsem z té spolupráce mezi Neymarem a Jordan Brand nadšený,“ říká Michael Jordan. „Jsem jeho fanoušek, mám rád jeho kreativitu, styl a zápal pro hru.“ 

Kopačka NJR × JORDAN Hypervenom vychází z klasické Jordan V, která patří mezi Neymarovy nejoblíbenější modely. Z původního designu zůstal na nových Hypervenom zachovaný motiv žraločích zubů, které se táhnou kolem podrážky. Lesklý jazyk se proměnil do výrazné a lesklé Nike Swoosh na špičce. Na podrážce se opakuje typický jordanovský motiv šedého cementu.

Ikonický Jumpman na nových botách samozřejmě nemohl chybět. Na kopačce se objevuje hned třikrát – u paty, na podrážce a na vnitřním polstrování. Neymar se tak stal prvním fotbalistou, který má tento slavný znak na své kolekci. Odkazů na basketbal je na kopačkách ale víc, pravá bota nese číslo 23 podle Jordanova dresu. Na levé botě ji doplňuje Neymarova 10. Tkaničky na počest Neymarova syna zdobí jeho iniciály, DL, a motiv brazilské vlajky.

NJR × JORDAN 06

Kolekce NJR × JORDAN zahrnuje kromě kopaček Hypervenom i sportovní oblečení a tréninkové boty. Všechny modely jsou dostupné na Nike Football App a také na nike.com.

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit