Hackerky, sex anarchistky, privacy extremistky, královny bitcoinu. Tyto IT odbornice již za necelý měsíc zavítají do Prahy s cílem dokázat, že hacking a kryptoanarchie nejsou pouze záležitostí mužů. Vystoupí na jednom z největších hackerských kongresů na světě, který proběhne v holešovickém prostoru Paralelní Polis. Letošní ročník Hackers Congress Paralelni Polis 2017 s podtitulem Liberate! se koná ve dnech 6. – 8. října a zaměří se především na finanční svobodu a nezávislost.

Jednou z hlavních osobností, které během kongresu vystoupí, je americká sex anarchistka Alexa Martinez. Zaměřuje se na propagaci sexuální svobody a objevování hranic partnerských vztahů, čímž se často dostává až k poměrně choulostivým a kontroverzním tématům. Další zástupkyní něžného pohlaví bude hackerka působící pod přezdívkou SVA. Je spoluzakladatelkou a klíčovou členkou Chaos Computer Club, jedné z nejdéle fungujících a nejvlivnějších organizací, která usiluje o ochranu a zachování maximálního bezpečí všech uživatelů zejména v německy mluvících zemích. Zároveň je to privacy extremistka, tedy žena, která si bedlivě chrání své soukromí, nepoužívá sociální sítě a nikdy se nefotí.

Není měna jako měna

Podstatná část akce se bude zabývat budoucností stále populárnějších kryptoměn. Tedy digitálních měn, které díky anonymitě, transparentnosti a decentralizaci umožňují uživatelům provádět rychlé a téměř nekontrolovatelné platby. Nejrozšířenější kryptoměnou je bitcoin, existují i další jako litecoin, Monero nebo ZCash. O funkcích a budoucnosti digitálních měn přijedou mluvit špičky světové kryptoanarchie, Pamela Morgan a Paige Peterson.

Pamela Morgan

Pamela Morgan je považována za královnu bitcoinu, kterou uznávají hackeři a kryptoanarchisti po celém světě. Aby se o své know how mohla podělit a poskytovat poradenství jednotlivcům i celým firmám, založila vlastní společnost společnost Third Key Solutions.

Paige Peterson

Američanka Paige Petersonová se specializuje na další významnou kryptoměnu – ZCash. Její hlavní výhodou je, že narozdíl od bitcoinu nabízí díky vlastní technologii úplnou anonymitu. Paige je komunitní manažerkou celého projektu ZCash, dále se zajímá o problematiku internetové bezpečnosti.

Alžběta Moreno

Účastníci kongresu budou moci dále navštívit přednášku Alžběty Moreno, která ve svých modelech rafinovaně kombinuje módu a nové technologie. Na minulých ročnících přestavila návrhářka například modely dotvořené pomocí 3D tisku. O novinky ze své kolekce se hodlá podělit i letos. Ženy ovládnou také doprovodný program celé akce. Do Polis dorazí izraelská studentka a umělkyně Inbar Preiss zabývající se takzvaným privacy maskingem, jehož cílem je pomocí obrazců nakreslených na obličej uživatele zmást chytré kamerové systémy sloužící k identifikaci osob. Zájemci si budou moci nechat tyto obrazce v průběhu celého kongresu namalovat.

#HCPP17 | 6. 10. – 8. 10. 2017 @ Paralelní Polis | Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7

Program a další informace naleznete na webu hcpp.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit