Už jsem vám představil hodně šílených hitů. Ať už ruských, nebo německých. Celou dobu mi ale nedocházelo, že ten pravý poklad, ten mocný a neutuchající zdroj bizárnosti, můžeme nalézt u nás. Tímto zdrojem je totiž jedna “nejmenovaná” česká televize. A tak jsem se rozhodl, že se opět obrním notnou dávkou alkoholu a sestavím žebříček těch nejlepší hitů “nejmenované” ŠlágrTV.

Martin Jakubec a Božanka – Spievajte si so mnou

Nechci naše slovenské bratry urážet, opravdu nechci, ale nejsem si zcela jistý, že tou správnou hudební cestou je, že si v nejbližším Tescu koupíte košili s hawajskými motivy, sbalíte si ponožky a sandále, řízky a vydáte se k nejbližší vodě na Jadran. Tam sbalíte vyhaslou transsexuální hvězdu, která už byla dost vyhaslá i za dob Jugoslávie a společně přepadnete rybářskou loď, kde se rozhodnete natočit videoklip, protože jak jinak zdůraznit, že se jedná o letní hit, než mořem.

PiňaKoláda – My jsme ty holky

PiňaKoláda. Ano, čtete správně. Opravdu PiňaKoláda. To je tak, když děláte dvanáctky ve fabrice a na cigaretový pauze vás napadne, proč byste se vlastně s Heluš nemohly stát zpěvačkami. Holky se nás snaží tímhle hudebním počinem přesvědčit o tom, že jsou děvčata do nepohody. Přitom si vůbec neuvědomují, že jejich přednes vás hodí do nepohody okamžitě. Každopádně co si rozhodně zaslouží být vyzdvihnuto, je choreografie a sladěné outifty. To celému počinu dodává ještě větší šmrnc!

Kortina: Bzum-bzum breke-keke

Omlouvám se, ale k tomuhle nedokážu nic napsat. Snažil jsem se , ale v hlavě mi zní pouze bzum-bzum breke-keke.

Peterka & spol. – Kalousek

Tak tohle je ale super. Očividně incestní parta kolem pana Peterky se snaží humorným songem vyjádřit své nesympatie k Mírovi Kalousků. Kdyby z vás někdo náhodou netušil, kdo je Míra Kalousků, tak to je šéf Dominika Feriho. Každopádně tyhle politický songy jsou vždycky úplně super. Je to tak strašně moc český, až se člověku chce emigrovat. Tuhle partu by vůbec neměl zajímat nějakej Kalousek, ale spíš Chocholoušek.

Otto Weiter – Rybáŕi jsou správní chlapi

Tohle je hodně podobnej příklad jako nahoře Martin Jakubec. Akorát, že tady Ottu dle mého názoru vyhodili z rockového uskupení Kabáti Revival a on se rozhodl na rokec zanevřít a věnovat se folklóru. Ale zase úplně cením, že nemá v klipu transsexuála. A dokonce ani Santiago o svou loď nepřišel.

DUO YAMAHA – DOLINA DOLINA

Jak nejlíp otestovat nový klávesy, než tak, že je vytáhnete na kopec za farmu mezi koně a ovce, nahodíte houpavé pohyby v kolenou a úsměv jakoby vám právě příslušník negroidní rasy prováděl anální sondu. A vlastně začnete zpívat o tom, co vidíte. Kopec. Kráva. Ovce. Kopec. Kopec. Co vůbec znamená slovo dolina?

Pokud jste dočetli článek až sem, tak vám musím s lítostí oznámit, že jste psychicky narušení a návštěva nejbližší psychiatrické léčebny by byla vhodnou volbou na dnešní zbytek dne. Omlouvám se. Chtěli jste to.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit