Jste vášnivým hráčem a už se vám klepou prsty z nedostatku akce? Pak se podívejte na výběr těch nejlepších herních titulů pro rok 2015. V žebříčku Nejlepší hry roku 2015 jsou jak hry, které jsou již dostupné v obchodech, tak i dosud nevydané tituly čekající na svoje uvedení.

10. Evolve

Evolve je čistě multiplayerová hra, která jako jedna z mála nabízí hráčům i roli monster, kterou se čtveřice hunterů (lovců) snaží vystopovat a zabít. Každý z hunterů má přitom svou unikátní schopnost buď jako pěšák, medik, záloha nebo stopař. Tyto schopnosti je při hraní třeba zkombinovat, chcete-li docílit kýženého úspěchu. Na druhé straně hra za monstrum není vůbec tak jednoduchá, jak by se mohlo zprvu zdát. Hráč musí o svých krocích přemýšlet a nastražit tak na své lovce past nebo je svést ze stopy. Monstrum na začátku za moc nestojí, ale postupem času a dobrou stravou se z něj může stát silný protivník.

9. Dying Light

V Dying Light jde o klasické přežití ve světě plném zombíků, jenž můžeme vidět u mnohých her jako Ressident Evil, Dead Island nebo The Walking Dead. Nejde tedy o nic nového. Co tedy přináší hra Dying Light? Hráči se shodují na tom, že nic. Podle mnohých jde jen o modifikaci hry Dead Island, která pochází od stejného týmu vývojářů. Příběh je jen uměle natahován různými zvraty a interakcemi s rozlišnými postavami. Nejde tedy o titul, který by uspokojil hráčskou základnu, přestože před vydáním hlásal mnoho novinek.

8. Tom Clancy’s The Division

Přestože se tohoto dlouho očekávaného titulu od vývojářů z Ubisoftu dočkáme až příští rok, už teď se o něm všude mluví. Ubisoft, který se zasloužil o sérii Assassin’s Creed nebo hru Watch Dogs, si od tohoto titulu hodně slibuje. Příběh se odehrává v nemocí zasaženém New Yorku. Ulice jsou zdevastované, všude jsou vraky aut a sutiny. Lidé se bouří z nedostatku zásob a ze strachu o přežití. Hráči se do tohoto světa přenesou jako členové vojenské jednotky s názvem The Division. Postupem času naráží na další vojáky, bez kterých se ve hře nelze obejít. Práce v týmu je pro úspěch životně důležitá. Jejich úkolem je navrátit město do rovnováhy a pořádku.

7. Mortal Kombat X

Klasický titul, na kterém zřejmě vyrůstala většina z nás. Tato bojová hra s obrovskou tradicí přináší již desátý díl, který je nabušenější než kdy dřív. Příběhová linie naváže na předchozí díl, což se v očích hráčů i vývojářů jeví jako dobrý nápad. Důležitější však bude online mód, který je na této hře to nejdůležitější. Nový díl nabídne brutálnější souboje, nové postavy i prostředí a také zcela nové fatality (K.O.), s nimiž můžete soupeře doslova rozervat na kousky. Novinkou jsou i unikátní skilly pro každou postavu. U každé si můžete vybrat ze tří různých skillů, které ovlivní boj a kouzla vaší postavy. Každopádně se jedná o velký titul tohoto roku.

6. Quantum Break

Ve hře Quantum Break se vžijete do role hrdiny s nevídanými možnostmi. Umí totiž zastavit čas dle vlastní potřeby. Tento titul od Microsoftu je velice slibným průkopníkem v této oblasti. Přestože všichni dobře známe tzv. “bullet-time” z her Max Payne, koncept práce s časem ve hrách je novinkou. Zastavení času jde ve hře Quantum Break využít mnoha různými způsoby. Ať už k nepozorovatelnému přesunu z místa na místo, úniku z výbuchů či požárů nebo k odstranění nepřátel. Quantum Break je klasická střílečka, ovšem výše uvedené prvky jí dodávají nečekanou exkluzivitu. Škoda jen je, že si musíme počkat až na příští rok.

5. Batman: Arkham Knight

Po úspěšných dílech Arkham Asylum a Arkham City se Batman vrací ve zcela novém kabátě. A s Batmobilem v zádech. Půjde totiž o první díl této série, v němž si můžete zkusit, jaké to je řídit tento “tank”. K vidění budou klasičtí batmanovští záporáci jako Riddler, Penguin nebo Two Face, spolu s kladnými postavami Robinem a Catwoman. Na scénu však přichází nový hráč. Arkham Knight. Půjde zatím o největšího batmanova nepřítele, který chce ovládnout celý Gotham. Víc o této postavě zatím není známo. Můžeme se jen těšit na samotné hraní nebo gameplaye, abychom zjistili, kdo se skrývá pod maskou tajemného “rytíře”.

4. The Order 1886

Tato historická střílečka hráče zavede do temnot viktoriánského Londýna, v nichž se tajný řád snaží navrátit stabilitu zemi a chránit její obyvatele před silami za hranicemi jejich chápání. Hlavní postavou je sir Galadah, kterému pomáhají čtyři další členové řádu. Časem odhalují tajemství a spiknutí tak mocná, že si nejsou jisti, zda-li je vůbec možné svět zachránit. Hra nabízí mnoho autentických míst Londýna a rozličné množství zbraní, dodávané samotným Nikolou Teslou. To samotné však na síly temnot stačit nebude.

3. Metal Gear Solid V: Phantom Pain

Již pátý díl oblíbené série Metal Gear Solid k nám dorazí na první školní den. Počítačová verze o dva týdny později. Nový díl by měl nabídnout zcela otevřený herní svět s velkým množstvím misí, které může hráč svobodně řešit dle libosti. Novinkou jsou též upgradovatelné základny, které hráč může vylepšovat postupem hry a získávat tak výhody. Tyto základny se pak dají využít i při multiplayeru. Právě multiplayer prošel též jistými změnami. Hráči budou muset více spolupracovat a došlo též na vylepšení pastí a soubojů. Ve hře by se měli objevit i roboti, které mohou hráči ovládat.

2. Uncharted 4: A Thief’s End

Zřejmě poslední díl série o hledači pokladů Nathanu Drakeovi by měl přinést mnoho novinek. Příběh se bude odehrávat především v madagaskarských džunglích, v nichž bude Nathan se svým bratrem Samem pátrat po pirátském pokladu. Nepůjde však o příběh jako z Petra Pana. Nové Uncharted má přinést mnoho vylepšených střeleckých i pěstních soubojů při honu za kořistí. I nepřátelé prošli velkou změnou. Budou teď chytřejší a získají mnoho nových schopností. Také herní svět bude více otevřený a bude nabízet více než jednu možnou cestu k cíli. Tyto cesty však budou mít různé pro a proti, což bude hráče nutit nad svými kroky více přemýšlet. Jak se vývojáři s tímto dílem vypořádají, uvidíme začátkem příštího roku.

1. The Witcher 3: Wild Hunt

Poslední část trilogie o Geraltovi z Rivie, bílém vlkovi. Třídílná sága o zaklínačovi ze stáje polských vývojářů CD Projekt Red, zpracovaná podle stejnojmenné knižní předlohy, rozpoutala ve světě obrovské nadšení. Wild Hunt se odehrává po událostech z druhého dílu, kdy nilfgaardská vojska obsadila většinu říše a teď se zaměřili na poslední část – sever. Říši však čekají mnohem větší problémy. K životu se probouzejí nejhorší monstra z hlubin temnot, aby ovládli pozemský svět. Geralt musí tento svět ochránit a zároveň řešit svá vnitřní rozpoložení. Stojí před ním zatím nejtěžší zkouška ze všech. Nový Zaklínač přináší mnoho novinek a vylepšení. Monstra dostávají díky výkonné grafice a novému enginu realistický vzhled a chování. Ten dostává i okolní svět, který vypadá lépe než kdy předtím. Je teď i mnohem otevřenější a nabízí mnoho nových možností. Vylepšené jsou i okolní postavy a jejich pohyby, spolu s vylepšenými souboji. Myslím, že můžu s klidem říci, že třetí díl Zaklínače je skutečným klenotem roku 2015.

Ať už si vyberete jakoukoliv z výše zmíněných her, myslím, že nebudete litovat. Přeji vám příjemné hraní!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit