Po necelém půl roce se americká kapela The Neighbourhood vrátila do Prahy. Tentokrát se koncert odehrál pod širým nebem v Riegrových sadech.

The Neighbourhood je americká alternativní rocková kapela, která vznikla v Kalifornii v roce 2011. Kapela se skládá z pěti členů, zpěváka Jesseho Rutherforda, kytaristů Jeremyho Freedmana a Zacha Abelse, basisty Mikeyho Margotta a bubeníka Brandona Frieda. Po vydání dvou EP “I’m sorry” a “Thank you”, se proslavili svým druhým singlem Sweater Weather v roce 2012. Uhrančivá skladba se ihned po vydání umístila na samotné špičce US Alternative a stala se dvakrát platinovou. V roce 2013 vydali The Neighbourhood své první plně dlouhé album “I Love You”. V roce 2014 vydali mixtape, druhého alba “Wiped Out!” se posluchači dočkali v roce 2015.

The Neighbourhood
The Neighbourhood

Na začátku března zavítali The Neighbourhood v rámci jejich “Underwatour” poprvé do Česka, do pražského Lucerna Music Baru. Ze začátku nebyl zvuk kapely úplně ideální, v instrumentální části se totiž ztrácel zpěv. Vše bylo poměrně rychle napraveno a na poměry Lucerna Music Baru nakonec patřil zvuk k těm lepším. Na sociálních sítích zaznělo pár negativních komentářů ohledně toho, jak byl koncert katastrofální a že chvílemi nebylo poznat, jaká skladba hraje. S tím ale nelze souhlasit, v porovnání s letošním koncertem to bylo s kvalitou zvuku znatelně horší.

The Neighbourhood
The Neighbourhood

Po koncertu v Riegrových sadech si návštěvníci stěžovali na několik faktorů, jako špatně zvolený prostor (kdy areál ani v nejmenším nepřipomínal koncertní prostor), stromy překážející výhledu, horší zvuk či znatelný autotune, který nebyl vůbec potřeba. Bohužel ani letošní druhý koncert nenaplnil veškerá očekávání. Z koncertu šel dojem, že The NBHD nemají svou typickou image, Jesse hodně frázoval, takže si s ním fanoušci ani nemohli pořádně zazpívat. Jesse nejvíce zaujal tím, že si sundal tričko, pak jen odzpíval, co měl, a po 45 minutách koncert bez rozloučení skončil. A ani přes jekot jeho fanynek kapela žádnou písničku nepřidala, ale na to už by si měli fanoušci u téhle skupiny zvyknout.

Spousta lidí má za to, že předskokani BØRNS byli daleko lepší než samotná hvězda večera. Osazenstvo skvěle naladili, měli skvělý zvuk, frontman Garratt Borns byl milý, slušný, plný emocí a děkoval, narozdíl od Jesseho. BØRNS se sem nepochybně ještě vrátí, doufejme, že rovnou v rámci své vlastní tour.

IMG_0306-min

Celý fotoreport najdete na našem Facebooku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit