„My si hudbu sebrat nedáme,“ říká Tereza Rays, známá jako Electric Lady. Tato možná trochu výstřední, ale zcela nezlomná skladatelka, kytaristka a zpěvačka celý život bojuje za svoji životní lásku, kterou je hudba. A má již také za sebou patnáctiletou kariéru, vystřídala několik hudebních těles, účinkovala v zahraničí, jako je třeba Německo, USA a nebo Rusko. A o tom, že to Electric Lady myslí vážně svědčí i její poslední hudební počin s názvem TRILOGY2020. Jedná se o hudebně filmové zracování, sestavené ze tří samostatných částí, které na sebe navazují a vypráví velmi silný příběh.

„Dělám hudbu, protože ji miluji, protože hudbou mohu sdělit svoje myšlenky, protože bez hudby si neumím život představit,“ říká Tereza Rays. „Trilogy2020 je moje největší dílo, které obsahuje všechny moje obavy z naší budoucnosti i velký kus mého osobního života.“

Název Trilogy 2020 napovídá, že celá trilogie měla být zveřejněna v roce 2020. Napsána byla už v roce 2018, ale události, které v roce 2020 přišly velmi drsně zasáhly do celého plánu. Trilogie měla být předvedena v kině se vší parádou a po jejím vydání měly následovat koncerty s velkolepou show, které Electric Lady měla naplánované společně s Pepou Vojtkem – zpěvákem skupiny Kabát, který se rovněž natáčení Trilogy2020 účastnil.

„Vložila jsem do tohoto projektu 2 roky svého života, spolupracovalo na něm obrovské množství lidí i ze zahraničí a najednou nám zakázali tiskovky, zakázali předvedení v kině a zakázali nám i koncerty. Byla jsem zoufalá, protože celý plán se úplně zhroutil.“

Naštěstí hudební producent agentura NEMOROS, rozhodnul o vydání celého díla i přes zoufalou situaci a tak je dnes tato hudební trilogie ke shlédnutí na Youtube kanále Electric Lady. A je se na co dívat. Nový hudební styl Electric Lady zapracovaný do velmi silného děje a perfektní filmové zpracování vystřelili tento hudební projekt mezi neúspěšnější díla, jaká kdy Electric Lady vydala. A je zcela pochopitelné, proč se nakonec rozhodli Trilogy2020 celou vydat již nyní. Příběhy v ní obsažené jsou natolik silné, jakoby právě do této doby patřily. Skoro se zdá, jakoby Electric Lady v roce 2020 předpověděla budoucnost. Nenechte si ujít shlédnutí celé trilogie na YouTube a rozhodně doporučujeme shlédnutí pěkně po pořádku od prvního dílu. A snad se brzy dočkáme i živých koncertů a třeba i kinopremiéry, které musely být zrušené. Mnohem více o projektu i dalších plánech Electric lady se dozvíte na jejích stránkách electriclady.cz.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit