„Už jste dnes objali svou nohu?“ To byl reklamní slogan a zároveň hlavní myšlenka, která stála v roce 1991 za vznikem nových tenisek od Nike. Minimalistická a funkční, taková je původní Huarache od designéra Tinkera Hatfielda. Ale i tahle nadčasová teniska se po čtvrt století dočkala nového zpracování. 

nike2_163_51156

Původní silueta, původní myšlenka, ale nový design. Návrhářce Ashley Comeaux se podařilo posunout hranice minimalismu ještě dál a s filosofií „méně je někdy více“ se zrodila nové Nike Air Huarache Ultra. „Chtěli jsme přetvořit Huarache do svěží nové podoby, která by ladila se způsobem, jakým žijí naše dnešní zákaznice,“ vysvětluje designérka Ashley. Je to jednoduché a čisté s jasně čitelnou DNA původních bot. Jen nové technologie dodávají téhle tenisce ještě lepší vlastnosti.

nike2_445_51113

Design nových Nike Air Huarache Ultra se zaměřuje na komfort, flexibilitu a snadné obouvání. Vzniká tak lehčí bota, která stále perfektně obejme nohu. Typická vnější kostra původních ikonických tenisek z roku 1991 dostala modernější, odlehčenou podobu. Zůstalo logo, konstrukce boty a především nepřehlédnutelný stabilizátor paty, který dělá z Nike Huarache ikonickou tenisku.

Novinka ze všech úhlů

Boční gumové části původní tenisky zůstaly zachovány, zato zadní popruh s logem je nově strečový. A logo je na něm pořádně vidět, protože když už máte nové Huarache, budete se chtít pochlubit.

Původní tečkovaná textura se z paty dostala na celou boční stranu podrážky. Aby bota perfektně seděla a objímala nohu, jak to chtěl původní návrhář Tinker Hatfield, je střed lisovaný. Nová generace Nike Air Huarache Ultra má navíc Flyknit – lanko, které pomáhá botu přizpůsobit na míru.

Nike Air Huarache Ultra má gumovou jen přední a zadní část podrážky. Díky tomu je bota flexibilnější a více odpovídá současné představě o teniskách ke každodennímu nošení.

Více najdete na news.nike.com/news/air-huarache-ultraK dostání na www.nike.com a vybraných obchodech.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit