K příležitosti oslavy s názvem Air Max Day, která se konala 26. března, vydala značka Nike film Masters of Air Vol. 1 o devíti nej sběratelích. Mezi ně byl vybrán i náš DJ Wich.

Pro někoho je to posedlost, pro jiné forma sebevyjádření nebo způsobu života. Někteří z nich dali dohromady tisíce Air Max tenisek, zatímco jiní vlastní ty nejvzácnější kousky na světě. Bez ohledu na to, jaké jsou jejich sbírky, všichni mají jedno společné: hlubokou vášeň pro „bublinu“. 

A jak jinak by se měla jmenovat Wichova kočka než právě Bublina. Bere sneakersky jako zdroj individuality. Své první Air Max měl z Holandska a bylo to již před 25 lety.

MASTERS_OF_AIR_PRAGUE_12

Iceberg z východního Berlína vlastní pravděpodobně největší sbírku Air Max tenisek na světe, má jich doma přes 2000 z kompletní kolekce asi 4000 kusů bot. Své miláčky má uložené ve speciálním skladu.

Stevey z Londýna má tolik modelů Air Max 1s, že je ani nedokáže spočítat. Sbírá je už od roku 1987 a byl taky prvním místním, který měl nenapodobitelné iD.

Krysion v Pegingu má sice “jen“ 20 párů, ale za to extrémně vzácné kousky.

Chanica je sběratelka z Amsterdamu a má více než 500 párů.

Kenji má v Tokiu schované ve svém malém bytě 60 kousků. Ale byl ochoten jíst několik dní jenom zelí, aby si mohl dovolit koupit svůj oblíbený model.

Maurice z Mexico City vlastní sbírku 125 kusů Air Max, všechny z limitovaných kolekcí.

Angelo z Las Vegas je sice sběratelka, ale má asi více Air Max tetování na svém těle než bot v šatníku.

Lalla milovnice sneakersek z Paříže bere své Air Max 1 jako milence, se kterými se ráda prochází  do muzea Pompidou.

A po čem tito sběratelé touží, jaké mají speciální limitky či v jakých botách chtějí pohřbít zjistíte ve videu. DJ Wich se v něm poprvé objevuje v čase 2:00.

Kolik párů Air Maxů máte vy?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit