Kultovní akce k zakončení bikové sezóny Marosana: End of The Season slavila své osmnácté narozeniny. Nadělila si nejen nové působiště – Špindlerův Mlýn, ale také nové disciplíny.

Od pátku 30. 9. do neděle 2. 10. 2016 se pod sjezdovku Svatý Petr sjela česká biková elita spolu s dalšími nadšenci. A co vedlo Michala Marošiho již po čtvrté přemístit místo konání? „Vzal jsem si letos bikepark ve Špindlu do svých rukou, tudíž přesun Marosany byl pro mě logickým krokem. Navíc je tady kvalitní zázemí, dá se tu kempovat a je tady všechno hned při ruce.“

Pořadatelé se nebáli pro bikery připravit rovnou 4 disciplíny. Páteční program zahájil Pumptrack pro dětskou věkovou kategorii, kterou vyhrál Jenda Kracík. Sobota patřila premiéře v současné době čím dál populárnějšímu Enduru, v němž si bezmála stovka závodníků projela všechny dostupné bikové tratě v areálu. Pro první místo si dojel Marek Polák. Po Enduru následoval oblíbený Slopestyle, který Michal Maroši designoval společně s Tomášem Zejdou na „tělo“ pro hobbíky, jak se říká neprofesionálním jezdcům. „Museli jsem trať celou předělat, aby vyhovovala závodníkům, protože pro veřejnost park vypadá trošku jinak než pro profesionály, přesto se tu odjel perfektní jam zakončený best trikem.“marosana_2016_4_adam-marsal

Akce je známá svými divokými večery a ani letošní ročník se bez nich neobešel. Páteční  patřil opening party ve znamení DJ’s. V montérkovém stylu se největší Jägermeister „kalba“ rozjela v sobotu v hlavním stanu, kde se podle Michala Marošiho „toho také nikdo nebál“. Na hlavní stage pak vystoupily kapely Problem ze Slovenska, Status Praesents a CityLights.

I když v noci před akcí sjezdovku skropil déšť a v neděli se nad Špindlem zatáhlo, nikomu to před závěrečnou disciplínou, Bikecrossem, nevadilo. A už vůbec ne jeho zaslouženému vítězi Michalovi Marošimu. Nešlo o tradiční sjezd, ale o kontaktní jízdu deseti bikerů. Všech 77 jezdců si to rozdalo vyřazovacím způsobem. A co na své vítězství říkal jeho korunovaný král? „Vzhledem k tomu, co všechno mám v rámci této akce za sebou, jsem nepředpokládal, že bych mohl vyhrát, ale tento typ disciplíny mi sedí, jsem odkojený Bikecrossem, jsem zvyklý na kontaktní závody, vyhovuje mi to. Navíc trať byla velmi rychlá a já mám rád rychlou jízdu, ještě když zaprší, trošku to blátíčko, když to klouže, to mi naprosto vyhovuje, což se dnes potvrdilo.“ Za matadorem českého Bikecrossu se na 2. místě umístil Jiří Hubínek a pro 3. místo si dojel Jakub Říha.

marosana_2016_1_adam-marsal

Biková sezóna končí, ale už nyní se můžete těšit na začátek příštího roku. „Mohu prozradit, že první závod se pojede tady ve Špindlu v lednu a bude se jednat o Chinese downhill, hromadný závod ve sjezdu na sněhu,“ uzavírá Michal Maroši.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit